Ana sayfa Genel Güncel Yavaş, ‘AKP ile görüşüyor’ iddiasını yanıtladı

Yavaş, ‘AKP ile görüşüyor’ iddiasını yanıtladı

132
0

Altaylı’nın yazısının ilgili kısmı şu şekilde Geçen dönem CHP’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan ve seçimi kıl payı biçimde kaybeden Mansur Yavaş’ın bu seçimde de gözde isimlerden biri olduğu açık Öyle ki MHP hariç neredeyse tüm partilerle adı anıldı CHP’nin mi adayı olacak yoksa İYİ Parti’nin mi yoksa yoksa ikisinin ortak adayı mı olacak

olasılıkları konuşulurken ortaya bir de AK Parti ile de görüşüyor iddiası gündeme düştü Hatta bunun üzerine köşe yazıları yazıldı, Mansur Yavaş’a bu tavrı yüzünden bozuk atanlar bile oldu Ben de üç gün önce Habertürk TV’deki Teke Tek programında bu iddiayı gündeme getirip, konuklarım Faruk Acar ve Gülfem Sanver’le bu iddiayı da konuştuk Programı izlediğini söyleyen Mansur Yavaş, programdan sonra bana bir mesaj yolladı ve çok ilginç Mansur Bey, AK Parti’den aday olmayı asla düşünmediğini söylüyor Ve önemli bir bilgi veriyor “Fatih Bey merhabalar. TV’de izlediğim kadarı ile AK Parti’den aday olabileceğimi ve AK Parti’ye yakınlaştığımı söylediniz.

Gerçek durum şudur Bazı AK Partililer, benim aday olmam konusunda istekli olup, yoklama yaptılar. Ben de uygun bir dille ‘Belki makam sahibi olurum ama itibarımı kaybederim’ diyerek teşekkür ettim. Bu konudaki mesaj ve benim yanıtım kayıtlıdır. Kısacası benim bir talebim olmamıştır Mansur Yavaş bu mesajı bilgilendirmek için yolladığını da başka bir mesajla iletti ve yayınlanmasını istemedi Ben ise yayınlamayı tercih ediyorum Kusura bakmasın Belli ki, resmi bir teklif değil ama bir nabız yoklaması ya da bazı AK Partililerin kendi kendine işgüzmesi Hangisi ise En azından Mansur Yavaş’ın her partinin kapısını çalan bir “Kubi” olmadığını anlamış olduk.”