Virüsü öldüren Covid Killer Türkiye’de satışa sunuldu!

Virüsü öldüren Covid Killer Türkiye'de satışa sunuldu!

 Virüsü öldüren Covid Killer Türkiye’de satışa sunuldu!

05.10.2020 - 17:39

Güncelleme : 05.10.2020 - 17:39

Koronavirüs dünyayı kasıp kavurmaya devam ederken mikrobun yüzeylerden bulaşmasını engelleyen bir cihaz geliştirildi. Altay Teknolojileri firması tarafından Covid Killer adıyla satışa sunulan ürün birçok kamu kurum ve kuruluşununun yanı sıra restoranlarda kullanılmaya başladı. Çin’in Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyaya yayılan koronavirüs gücünü artırarak sürdürüyor. Birçok ülkede yeniden tırmanışan geçen COVID-19 üzerindeki aşı çalışmaları devam ediyor.

Aykırı’dan Furkan Uludağ’ın haberine göre; Aşı çalışmalarından şu ana kadar herhangi bir netice alınamazken önleyici tedbirler bakımından önemli bir gelişme yaşandı. Virüsün temas ettiği yüzeylere UV ışınları uygulayarak mikrobu öldüren bir cihaz satışa sunuldu. Türkiye’de geliştirilen cihazla ilgili yapılan incelemelerde çarpıcı sonuçlara ulaşıldı. Portatif ve katlanabilir şekilde hazırlanan “Covid Killer” adı verilen ürün, 5 dakika içinde virüsü bulaştığı zeminlerden temizliyor. 

Çok fonksiyonlu ultraviyole ışığı, bakteri, virüs gibi mikroorganizmalardan arındırma amacıyla kullanılan cihaz, güçlü LED panelleriyle virüsleri öldürüyor. Virüsün bulaştığı zeminlerin yanı sıra, poşet, maske ve cep telefonları strelize edilebiliyor. 

KAMU KURUM VE KURULUŞLARI, RESTORANLARDA VAR

UV-C Sabit UV Mor Işıklarıyla mikrobu etkisiz hale getiren Covid Killer, Altay Teknolojileri firması tarafından satışa sunuldu. Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Altay Teknolojileri Genel Müdürü Samet Çiçek, “Ürünü şu anda birçok kamu kurum ve kuruluşu kullanmaya başladı. Bakanlık ve valiliklerden yoğun talep var. Özellikle restoranlar açısından hayati öneme sahip. O yüzden bu ürünün olmadığı restorana oturmayın” ifadelerini kullandı.

NERELERDE KULLANILIYOR

Covid Killer, portatif bir ürün olduğu için herhangi bir eğitime gerek kalmadan herkes tarafından kullanılabiliyor. Virüsün geçme ihtimali olan, sterilize edilmek istenen her alanda kullanılabilen cihazın özellikle restoran, kafeterya ve sık temasın yaşandığı işletmelerde kullanılabiliyor.

TEST EDİLDİ

Covid Killer’ın virüsleri öldürme iddiası, Dünya Sağlık Örgütü’nün Türkiye’de tanıdığı tek laboratuvar olan Antimikrop ARGE ve Biyosidal Analiz Merkezi’nde değerlendirildi. Mikrobiyolojik analiz sonuç raporuna göre Covid Killer, Covid-19 virüsün ortadan kaldırıyor. Yapılan test sonuçlarında şu ifadelere yer verildi:

(Kaynak: Gerçek Gündem)

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.