VİDEO: İsrail, sınırı bombalıyor

VİDEO: İsrail, sınırı bombalıyor

 VİDEO: İsrail, sınırı bombalıyor

01.09.2019 - 18:17

Güncelleme : 01.09.2019 - 18:17

Hizbullah, İsrail’e ait askeri bir aracı imha ettiğini duyurdu. İsrail, bölgedeki sığınakları açarak 5 kilometre derinliğindeki sığınaklara giriş için çağrıda bulundu. Ayrıca İsrail ordusu, yaptığı açıklamada “Saldırının gerçekleştirildiği noktaları hedef alarak cevap veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Sınır bölgesi Avivim’de, bir İsrail işgal üssünün ve askeri araç filosunun, anti-tank füzeleriyle yapılan saldırıda hedef alındığı belirtiliyor. İsrail ordusunda can kaybı yaşanıp yaşanmadığı henüz bilinmiyor.

Hizbullah saldırısı sonrasında İsrail’in sınırın sıfır noktalarını bombaladığı öğrenildi.

Hizbullah’tan açıklama

Hizbullah, söz konusu imhaya ilişkin “Bugün, 1 Eylül 2019 pazar günü saat 16:15’te, sehit Yasser Daher ve Hasan Zbeeb’in birimi, Avivim karakolu yolu üzerinde bir İsrail askeri aracını, içindeki herkesi de öldürmek ve yaralamak suretiyle imha etmiştir” açıklamasında bulundu.

Ne olmuştu?

Geçtiğimiz günlerde Hizbullah lideri Nasrallah, İsrail’in saldırılarına karşılık vereceklerini ifade ederek “İsrail, Lübnan sınırında, işgal altındaki topraklarda yaşayan yurttaşlarına, emniyette olduklarını söylüyor. Sınırda yaşayanlar, bunun böyle olmayacağını bilmeli. Her saldırganlık, yanıtını alacak. Lübnan sınırında bulunan işgalci İsrail askerleri, bugünden itibaren, her an kaçmaya hazır olsunlar” demişti.

Loading...