Van’da Ortalık Karıştı

,,

 Van’da Ortalık Karıştı

08.03.2020 - 23:27

Güncelleme : 08.03.2020 - 23:37

Vanspor, 27. hafta maçında evinde konuk ettiği Etimesgut Belediyespor ile berabere kaldı:1-1 berabere kaldı. Ancak maça futbol değil, bitiş düdüğü sonrası yaşanan olaylar damga vurdu. TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Vanspor, PFDK’dan aldığı ceza nedeniyle Etimesgut Belediyespor karşısında sahaya seyirciden yoksun çıktı. Vasat oyun ile sahadan bir puanla ayrılan Vanspor bitiş düdüğü ile Basın tribününe dönen futbolcu Nuri Terliksiz ““Bunu da yazanın” diyerek ağzı alınmayacak küfürler savurdu. Bunun üzerine Yeni Doğu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Orhan Olgun’un cevap vermesi üzerine bir anda ortalık karıştı.

Nuri Terliksiz’in başlattığı kavga sonrası basın tribününe dönen kulüp başkanı Servet Yenitürk, ağza alınmayacak küfürler savurdu. Hızını alamayan başkan ve adamları Van Tivi Genel Yayın Yönetmeni Zeki Yiğit, Yeni Doğu Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Orhan Olgun ve Gazetevan Genel Yayın Yönetmeni Arif Karakaş’a saldırdı. Polislerin araya girmesiyle güvenlik çemberine alınan gazeteciler hastaneye kaldırıldı. Hastanede darp raporu verilen gazeteciler İki Nisan Polis Karakoluna geçerek suç duyurusunda bulundu.   Konuyla İlgili Vanspor Futbol Kulübünden Açıklama KAMUOYUNA 08.03.2020 Pazar günü Van Atatürk Stadyumunda oynanan

VAN SPOR FK-ETİMESGUT BELEDİYESPOR müsabakasında maç sonu basın tribününden akredite edilmiş, basın mensubu kişi veya kişiler tarafından, misafir takım Etimesgut Belediyespor futbolcularına ve müsabaka hakemlerimize yönelik sözlü taciz, kötü ve çirkin kelimeler sarf edilmiştir. Bu çirkin olayların müsabaka sonrasında planlı bir şekilde yaşanmasına neden olan kişilerin amaçları da son derece düşündürücüdür. Bu ve buna benzer provakatif söylem ve eylemlerde bulunan kişiler spor komuoyunda da camiamıza bilinçli zarar vermeye çalışmaktadırlar.

Amaçlarının da ne olduğunu değerli taraftarımız ve spor kamuoyunca bilinmektedir. Bizler de görev süremizce emanetçisi olduğumuz kulübümüzün prestijini düşürmek amacıyla yapılan her türlü provakasyonların karşısında daha önce nasıl durduysak bundan böylede duracağımızı vicdanı bir borç biliriz. Şehrin markası olan büyük Vanspor camiasını her ne sebep ile olursa olsun itibarsızlaştırmaya çalışarak zarar vermeye cürret eden kişi veya kişileri şiddetle kınıyoruz. Komuoyuna saygılarımızla.

Van Haber