Suriye’den ABD ve Kürtlere ilişkin açıklama

Flaş

 Suriye’den ABD ve Kürtlere ilişkin açıklama

23.06.2020 - 17:17

Güncelleme : 23.06.2020 - 17:17

Suriye Dışişleri Bakanı Welid Muallim, Kürtlerin halen ABD’ye güvendiklerini ama ABD’nin bir gün Kürtlerden desteğini çekeceğini öne sürdü.

Welid Muallim bugün katıldığı basın konferansında yaptığı açıklamalarda, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve ABD’nin Suriye Özel Temsilcisi James Jeffry’nin ‘Sezar Yasası’na yönelik yaptıkları açıklamalarının Suriye halkının çıkarları doğrultusunda olmadığını ve dolayısıyla açıklamaların yalan olduğunu söyledi.

Muallim açıklamasında şöyle konuştu: “Sezar yasasının temel amacı teröre yol açmaktır. Bu şekilde Suriye’nin yeniden 2011’e dönmesini hedeflyorlar. 1978’den beridir ‘Sezar Yasası’ gibi bir çok uygulama ile bize müdahale ediyorlar. Ve denetime almak istiyorlar.”

Muallim açıklamasının sonunda ABD’nin Kürt bölgelerindeki varlığına ilişkin de konuşarak, ABD’nin Kürtleri düşündüğü veya önemsediği için Kürtlerin yanında olmadığını, İsrail’in hedeflerini yerine getirmek için buralarda bulunduğunu ve Kürtlerin bu oyuna karşı uyanık olması gerektiğini belirtti.

Kaynak peyama kürd

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.