Soylu Küçükkaya’yı hedef aldı: Tam bir…

flaş

 Soylu Küçükkaya’yı hedef aldı: Tam bir…

18.06.2019 - 20:23

Güncelleme : 18.06.2019 - 20:23

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayın öncesi Ekrem İmamoğlu’yla görüşen İsmail Küçükkaya’yı hedef aldı.

İstanbul’da Deniz Ticaret Odası buluşmasına katılan Süleyman Soylu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için “Diyor ki geçmişini iyi biliriz. Ne yapmışım geçmişte yani? Yaptığımız işler ortada. Domuz yiyerek de büyümedim. Bir büyük operasyona getirilmek isteniyor Türkiye” sözlerini kaydetti.

Soylu, Rusya’dan S-400 alınmasıyla ilgili “İmkanımız var, parayı basar alırız. Özgürlük ve bağımsızlığımızı satın alıyoruz. Ben ne yaptığımızı biliyorum. Siz de biliyorsunuzdur. S-400 bizim özgürlüğümüz ve bağımsızlığımızdır” dedi.

Soylu, Adnan Menderes döneminde tek bir Kürt isyanı olmadığını iddia eden Soylu, “Aleviler kendi kimliklerini ilk kez bulmuşlardır ve dindarlar ilk kez kendilerine konulan tahrikleri kullandıkları oylar ve demokrasiyle beraber ortadan kaldırmışlardır. Rahmetli Özal zamanında da rahmetli Erbakan’dan Recep Tayyip Erdoğan’a milli akımla devam etmiştir. Sebebi de şudur; bu üç fay hattından Türkiye’yi germeye çalışanlar ve bu üç fay hattında Türkiye’ye bedel ve maliyet ödetmeye çalışanların istismarını engellemek gerekirdi ve bu milli akım, şuur bunu getirmiş, birlikteliği sağlayabilecek bir anlayışı ortaya koymaya çalışmıştır. Bu toprakların bir tek şifresi birliktir. Zayıflatmaya çalışanlar bize dönem dönem maliyet ödettiler ve ödetmeye çalışıyorlar. 1960 darbesi olmasaydı 1967’de Türkiye nükleer santralini yapıyordu. Şimdi Türkiye nükleer santrallerini yapıyor” dedi.

‘TAM BİR TEZGAH’

Gözünü İstanbul seçimi için karartmış bir kitle olduğunu ifade eden Soylu, “100’e yakın sandıkta İstanbul’un her tarafında bir koordinasyon yapacaksın ve bunu sağlayacaksın, böyle siyasette kolay bir iş değildir. Biz hiç görmedik siyasi hayatımızda. Devlet zoruyla yapılabilir o da zorba seçim olur yani. Devlet zoruyla yapılır başka türlü yapılamaz” dedi.

Bakan Soylu şöyle devam etti: “Geçen akşam herkesin gözü önünde oldu; bir televizyon programına çıkıyorsunuz. Başından itibaren taraflılık çok net kimse sesini çıkarmıyor. Milletin ihbarı olmasa biz bunu anlayamayacağız. Böyle bir şey olabilir mi? Moderatör, Binali ağabeyle işi salmak için telefonla konuşuyor. Tam bir tezgah, öbür adayla da oturuyor otelde saatlerce bu işin provasını gerçekleştiriyor. Hepimiz aldatıldık. Bir özür hakkı yok mu? Niye insanlar tepki göstermiyor? Eğer bu işi söyleyemeyeceksek, 3-5 tane gazeteciye bırakacaksak yapmayalım bu işi.”

‘DOMUZ YİYEREK BÜYÜMEDİM’

CHP İstanbul il başkanın (Canan Kaftancıoğlu) adını unuttuğunu ve unutunca kendisine çok kızdığını kaydeden Soylu, “Diyor ki geçmişini iyi biliriz. Ne yapmışım geçmişte yani? Yaptığımız işler ortada. Domuz yiyerek de büyümedim. Bir büyük operasyona getirilmek isteniyor Türkiye. Ben de merak ediyorum İstanbul’un kararını. İstanbul, Türkiye yönünde ne etki edecek? Ben de bekliyorum pazar gününü. Haklı ve doğru bir karar verme, Türkiye’nin istikametini maceraya sürüklememesi, hem Türkiyemizin hem de kendi zamanının kaybetmemesini diliyorum” dedi.

Loading...
YORUMLAR
Bir Yorum Yapın