Ana sayfa Genel Güncel Soylu: Ahmet Türk’e utanmadan aday olan..

Soylu: Ahmet Türk’e utanmadan aday olan..

217
0

Soylu Bizden önce neredeyse her belediyeye Kandil’den atanmış bir kayyum vardı İnanmayan Mardin’de şimdi yaşından başından utanmadan aday olan Ahmet Türk’e sorsun İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP’li belediyelerin daha önce PKK’nin denetiminde olduğunu iddia etti. Soylu, “Bize kayyum atadık diye kızıyorlar. Ama bizden önce neredeyse her belediyeye Kandil’den atanmış bir kayyum vardı İnanmayan Mardin’de şimdi yaşından başından utanmadan aday olan Ahmet Türk’e sorsun” diye konuştu.

​Bayburt’a gidenİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir düğün salonunda muhtarlarla kahvaltı etti. 31 Mart yerel seçimlerinin önemine dikkat çeken Soylu, istikrarın mutlaka devam etmesi gerektiğinin altını çizdi. Bakan Soylu, “Ortada bir memleket meselesi var. 31 Mart inşallah memleketimiz, ülkemiz için bir kırılma noktası olacak. İnşallah istikrar devam edecek.  Biz buna ‘beka seçimi’ dediğimiz zaman birileri buna burun kıvırıyorlar. Bu seçimin beka ile ilgili olmadığını iddia edenler, Türkiye’nin neyle mücadele ettiğini, özellikle bizim PKK terör örgütüyle mücadelemizi ya anlamıyorlar, ya da işlerine gelmiyor” dedi.

‘ARTIK KESİNTİSİZ OPERASYONLAR YAPIYORUZ’

Soylu, Türkiye’nin PKK’ye karşı strateji değiştirerek kesintisiz operasyonlar düzenlendiğini, bu operasyonlarda da yerli silah ve mühimmatların kullanıldığını belirtti. 

Süleyman Soylu HDP’li belediyeler atanan kayyımlarla ilgili de şöyle konuştu: “HDP’nin elindeki PKK ile iltisaklı belediyelere kayyum atadık ve bunu Bayburt’ta bir kez daha altını çizerek söylemek istiyorum; PKK’nın şah damarını kestik. Dağ kadrosunun, bütün lojistik desteğini burada belediyelerden sağlıyorlardı. Bize kayyum atadık diye kızıyorlar. Ama bizden önce neredeyse her belediyeye Kandil’den atanmış bir kayyum vardı. İnanmayan Mardin’de şimdi yaşından başından utanmadan aday olan Ahmet Türk’e sorsun. Belediye başkanıyken karşısına geçip ayak ayak üstüne atıp, sigarasını yaktıran 17-18 yaşlarındaki teröristin kim olduğunu sorsun. Yüksekova’da havalimanı yapıyoruz. Tam 507 defa saldırmışlar. 8 şehidimiz olmuş. Onlarca roket atmışlar, iş makinesi yakmışlar. Havalimanı açılınca terör örgütü bütün esnafı dolaşıp, ‘Bu uçaklara binmeyeceksiniz’ diye bildiri dağıtmış. Uçağa ilk binenlerden birisi kim biliyor musunuz? Hani o milleti kandırmaya çalışan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan denilen kadın. Güneydoğu makus tarihini yendi. Bugün Batı’nın çıldırmasının temel sebebi budur.”

‘NE KADAR KIZARLARSA KIZSINLAR’

HDP’lilere yanıt veren Süleyman Soylu, “Bana çok kızıyorlar. ‘Çok sert konuşuyorsun’ diyorlar. Ne kadar kızarlarsa kızsınlar. Figen Yüksekdağ demiş ki; ‘Sırtımı PYD, YPG’ye dayadım’ diye. Ben de demişim ki; ‘Şimdi sana 4 duvar verdik, istediğin duvara daya sırtını’. Ne demişim yani, ne olacak. HDP’nin, PKK’nın, Kandil’in vekilleri ne yapacaklar, Apo’nun İmralı’dan çıkması için yürüyüş yapacaklar. Ne olacak? Biz onlara müsaade edeceğiz, 15 vilayetten sonra da Diyarbakır’a gelecekler, Diyarbakır’da hepsini buluşturacaklar, oradan başka bir eylem yapacaklar. ‘Yürütürsek adam değiliz’ demiştim, yürütmedik” diye konuştu. (DHA) 

Bir Cevap Yazın