Ana sayfa Genel Güncel Son savaş’ta şiddetli ç-atışmalar!

Son savaş’ta şiddetli ç-atışmalar!

152
0

Demokratik Suriye Güçleri’nin (DSG) Suriye’de terör örgütü DAİŞ’in son kalıntılarının yok edilmesi için Deyr ez-Zor’da başlattığı operasyon devam ederken, bölgeden şiddetli çatışma haberleri geliyor. DSG’nin operasyonu başlattığı Bahoz’dan bildiren K24 muhabiri, dün gece Fırat Nehri’ne yakın Irak sınırı bölgesindeki Yukarı Bahoz bölgesinde DSG savaşçıları ve DAİŞ mensupları arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını aktardı Muhabirimiz DSG savaşçılarının

DAİŞ’in intihar bombacılarıyla gerçekleştirmek istediği saldırıları püskürttüğünü belirtti. Uluslararası Koalisyon’a bağlı savaş uçaklarının DAİŞ mevzilerini bombaladığını belirten muhabirimiz, DSG savaşçılarının cepheden saldırılarına devam ettiğini kaydetti. Muhabirimiz ayrıca, DSG savaşçılarının Bahoz’da sadece sivillerin geçişi için bir koridoru açık tuttuğunu ve dün bir grup sivilin bu koridoru kullanarak güvenli alanlara geçtiği bilgisini de aktardı.

K24’e konuşan bir DSG yetkilisi, Bahoz bölgesindeki DAİŞ mensuplarının çoğunun yabancı uyruklu, bir kısmının da Iraklı olduğunu belirtti. Bünyesinde Halk Savunma Birlikleri’nin (YPG) de bulunduğu DSG, Suriye’de terör örgütü DAİŞ’in son kalıntılarının yok edilmesi için operasyon başlatılacağını açıklamıştı. K24’e konuşan DSG Sözcüsü Mustafa Bali,operasyonu uluslararası koalisyonla birlikte yapacaklarını ve operasyonu Bahoz beldesinden başlatacaklarını belirtmişti. Operasyonu “son savaş” olarak niteleyen Mustafa Bali, operasyon için son haftalarda 20 bin kişinin Irak sınırındaki köylerden tahliye edildiğini kaydetmişti.