Son anket sonuçlarında çarpıcı detay: HDP barajın..

...

 Son anket sonuçlarında çarpıcı detay: HDP barajın..

20.06.2020 - 16:08

Güncelleme : 20.06.2020 - 16:08

Erken seçim tartışmaları kamuoyunun gündemini meşgul etmeye devam ederken Ünlü araştırmacı Mehmet Ali Kulat’ın Başkanlığında 12-17 Haziran tarihleri arasında MAK Araştırma’nın ülke genelinde yaptığı ‘Türkiye Geneli Gündem Araştırması’ anketinin sonuçları açıklandı.Anket sonuçların göre bu pazar seçim olsa 4 parti barajı geçmeyi başarırken, AKP’nin oyları kararsızlar dağıtılmadan yüzde 30.6’ya, kararsızlar dağıtıldıktan sonra ise yüzde 35.5’a kadar geriledi.

CHP ise kararsızlar dağıtıldıktan sonra yüzde 35.5 oy alırken, MHP ve İYİ Parti yüzde 10 barajını geçiyor, HDP ise az farkla baraj altında kalıyor.

mak-anket-1.jpg
mak-anket-2.jpg

EN KARARSIZ SEÇMEN AKP’DE

Ankette, “24 Haziran seçimlerinde (Son yapılan Genel Seçimde) Oy verdiğiniz Siyasi Partiye Yarın Seçim Olsa oy verme tercihihiniz değişir mi?” sorusu da soruldu.

Soruya verilen yanıtlarda HDP seçmeninin yüzde 85’i, CHP ve İYİ Parti seçmeninin yüzde 80’i, MHP seçmeninin yüzde 75’i ve Saadet Partisi seçmeninin yüzde 70’i ‘kararım değişmez’ yanıtı verirken AKP seçmeni arasında bu oran yüzde 65’e kadar geriliyor.

mak-anket-3.jpg

Kaynak: Son anket sonuçlarında çarpıcı detay: En karasız seçmen…

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.