Ana sayfa Genel Güncel Sezai Temelli’den Adalet Bakanı’na Kürtçe ninnilerle büyüdük yanıtı

Sezai Temelli’den Adalet Bakanı’na Kürtçe ninnilerle büyüdük yanıtı

210
0

HDP’nin yerel seçim çalışmaları kapsamında Kars’ta ilk mitingini yapan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli Adalet Bakanı Gül ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklendi. Adalet Bakanı dün diyor ki ‘Biz Kürtçe ninnilerle büyüdük’. Güzel, iyi olmuş. Fakat sen Adalet Bakanı’sın, seçim zamanı aklına Kürt olduğun gelmesin, her zaman gelsin Her zaman gelsin ki bu ülkenin bir halklar bahçesi olduğunu unutma

Her zaman gelsin ki bu ülkenin bir kültür beşiği olduğunu unutma. Bunlar biliyorsunuz, seçim zamanı Kürt oluyorlar, Kürtlükleri akıllarına geliyor, seçim bitiyor Kurt oluyorlar Kimseyi yuhalamayın, bizler bize yakışanı yapacağız. Bizler bir arada yaşama iradesini ortaya koymuşuz. Bizler kimseye nefret söylemiyle yaklaşmayacağız. Bizler kimseye düşmanlık yapmayacağız. Bu onlara yakışır. Sabah akşam HDP’yi düşmanlaştırarak, bizleri kötüleyerek siyaset yaptıklarını sanıyorlar. Siyaset halk için, halkın sorunlarını çözmek için yapılır. Bunların artık halkın sorunlarını çözecek ellerinde bir şey kalmamış.

Tek bildikleri şey halkları birbirine düşman etmek, HDP’yi kötülemek ve bize yol göstermek. Diyorlar ki ‘ülkeyi terk etsinler’. Ne terk edeceğim ülkeyi, burada doğdum, burada yaşıyorum burada yaşamaya devam edeceğim. Burada siyaset yapacağım; burada mücadele edeceğim Burası benim ülkem. Bu güzel ülke için siyaset yapıyoruz. Kürt halkı gibi erdemimizle siyaset yapıyoruz. Bu güzel ülke için siyaset yapıyoruz, erdemimizle siyaset yapıyoruz kimsenin hakkı değil bize erdem öğretmek. Bu erdem Kürt halkının 100 yıllık mücadelesinin sonucudur. Gitmek istiyorsanız buyurun gidin. Man Adası orada, New York’ta aldığınız dairelerinize gidin ama biz buradayız, burada da olmaya devam edeceğiz Erdoğan ülkeyi bölüyor Bu ülkede bir Cumhurbaşkanı var mı? Sizin bir Cumhurbaşkanınız var mı? Cumhurbaşkanı, cumhurun başkanı, halkın, halkların başında olur. Tabii bu başta olmak padişahlık, diktatörlük değildir; halkı kucaklamaktır, herkese eşit mesafede olmaktır. Bunun yolu da kuvvetler ayrılığından geçer, yasamanın yürütmenin kuvvetler ayrılığı ilkesiyle bağımsızlığından ve tarafsızlığından geçer.

Oysa bugün Cumhurbaşkanıyım diyen Erdoğan AKP’nin başındadır. Yani sadece kendinden olan başkan diğerlerine düşmandır. Bu ülkeyi tam ortadan ikiye bölmektedir. Bakın sosyal medya paylaşımlarına, miting konuşmalarına bakın. Bu ülkede kendisinden olmayan, kendisine oy vermeyen herkesi dışlamakta ve ötekileştirmektedir. O yüzden dedik ki bu sistemle yürünemez. Bu sistem bu ülkenin tarihine geleneğine ve bir arada yaşama iradesine uygun değil. Ülkeyi AKP-MHP bloğundan biz kurtaracağız Bu AKP-MHP blokundan bu ülkeyi kurtaracağız. Çünkü bu zihniyet faşist bir zihniyettir. Buna ancak biz son verebiliriz, öyle de yapacağız. 31 Mart’ta sandıklara oyumuza irademize geleceğimize sahip çıkacağız. Bu ülkeyi kayyımlardan, bu iktidardan kurtulacağız. Bu faşistleri tarihin çöplüğüne süpürüp atacağız.

Bir Cevap Yazın