Perinçek: Bana 5 milyon dolar teklif ettiler

Perinçek: Bana 5 milyon dolar teklif ettiler

 Perinçek: Bana 5 milyon dolar teklif ettiler

14.09.2020 - 16:20

Güncelleme : 14.09.2020 - 16:20

Dönem dönem Fethullah Gülen’le bir fotoğraf karesi için kendisine 5 milyon dolar teklif edildiğini öne süren Doğ Perinçek, iddiasını yineledi. Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Fethullah Gülen’in 1996 yılında kendisi ile bir fotoğraf çektirme karşılığında 5 milyon dolar teklif ettiğini öne sürdü. Perinçek, teklifi  “5 milyon dolar değil 5 milyar dolar, dünyayı verseniz de olmaz dedim” sözleriyle reddettiğini öne sürdü.

‘DEĞİL 5 MİLYON 5 MİLYAR VERSENİZ YİNE OLMAZ’

Fethullah Gülen’le bir fotoğraf karesi için kendisine 5 milyon dolar teklif edildiğini iddia eden Perinçek, şöyle konuştu:

“1996 yılıydı. O zaman Latif beyin başında bulunduğu Yazarlar Vakfı (Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı) gibi bir kuruluş vardı. Beyoğlu’nda bulunan partimizin il merkezine geldiler. 5. katta kendilerini kabul ettim. 13 kişi olarak geldiler. Başlarında Latif (Erdoğan) Bey vardı. Sohbetler ettikten sonra bana, Fethullah Gülen ile bir otel lobisinde buluşup, kamuoyuna ve basına bir fotoğraf karesi vermenin Türkiye’de barışa hizmet edeceğini belirttiler. 

Fethullah Gülen’in bizim terör örgütü olarak gördüğümüzün bir yapının yıllardır başında olduğunu belirtim. Bu konuşmaların ardından beni Erol Mütercimler aradı. ‘Arkadaşlarımızın yaptığı öneriyi reddetmişsiniz. Halbuki böyle bir görüşme 5 milyon dolardan başlar’ dedi. 5 milyon Türk Lirası değil 5 milyon dolar teklif ettiler. Ben de 5 milyon dolar değil 5 milyar dolar, dünyayı verseniz de olmaz dedim.”

MÜTERCİMLER: BÖYLE BİR TEKLİF YAPILMADI

Öte yandan Perinçek’in dönem dönem gündeme getirdiği bu iddia daha önce Erol Mütercimler tarafından yalanlanmıştı. Mütercimler, söz konusu iddiayı şu sözlerle yalanlamıştı:

“Derken, Rafet Ballı bana ‘Bu Fethullahçılar Doğu Bey’le görüşmek istiyorlar, ne diyorsun’ dedi. Ben de bunu gayet normal olduğunu Batıda da böyle görüşmelerin yaşandığını, hatta o dönem (Eski ABD Dışişleri Bakanı) Kissinger’ın da talep edenlerle bu tür görüşmeler yaptığını ve karşılığında 5 milyon dolar aldığını söyledim. ‘Beraber kahvaltı edersiniz, görüşlerinizi anlatırsınız, fotoğraf çektirirsiniz.

Bunun bedelini de öderler’ dedim. Rafet Ballı bana ‘bunu Doğu Perinçek’e söyler misin’ dedi. Ben de Doğu Bey’e ‘böyle böyle bir teklif varmış’ dedim ve bunun aynen Rafet Bey’e söylediğim gibi Batıda da gayet normal olduğunu, görüşülebileceğini, karşılığında da bedelinin istenebileceğini söyledim. Anladığım kadarıyla Doğu Perinçek bunu Cemaat’in bir teklifi olarak yorumladı. Ancak ben böyle bir teklif yapmadım. Sadece Rafet Ballı’nın arayıp rica etmesi üzerine bu konudaki görüşlerimi kendisine aktardım.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.