Ana sayfa Genel Güncel Özhaseki: HDP’nin Haram oylarını istemiyoruz

Özhaseki: HDP’nin Haram oylarını istemiyoruz

578
0
AK Parti Genel Başkan Yardımıcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, partisinin Evren ilçesindeki Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katılarak konuşma yaptı. ( Metin Aktas - Anadolu Ajansı )

AKP’li Mehmet Özhaseki, seçim çalışmaları kapsamında Evren ilçesinde partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı. ‘CHP’nin kazanması durumunda parklarda militanların dolaşacağını’ söyleyen Özhaseki’ye MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya da eşlik etti Mehmet Özhaseki, daha sonra AK Parti Şereflikoçhisar İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) açılışına katıldı. Açılıştaki konuşmasında CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın kendisine yönelik yönelttiği “HDP’nin oyunu istiyor mu?” şeklindeki sorusuna Özhaseki, şu cevabı verdi

“Güya bana zor bir soru soruyorlar. Kanlı katillerin, o lanet örgütün hiçbir şeyini istemiyoruz. Haram oylarını da istemiyoruz. Onların oylarına bizim evlatlarımızın kanı bulaştı. Ancak tüm Kürt kardeşlerimin oylarına talibim. Ben gidip oralarda hizmet eden birisiyim. Bakanlığımdaki çalışmalarımın yarısı Güneydoğu’da geçti. Sur’a, Nusaybin’e, Yüksekova’ya, Cizre’ye ve Şırnak’a gittim. Teröristlerin o insanlara nasıl zulüm ettiğini gördüm. O insanların ben evlerini yaptım. O kardeşlerimi bağrıma bastım. Elbette ki onların oylarını istiyorum.”Sosyal projelerle Şereflikoçhisarlıların yaşam standardını yükselteceğini vaat eden Özhaseki, “Şereflikoçhisar’daki Tatbikat Camisi’nin yanında millet bahçesi, mezbahane ihtiyacı var, onu da yapacağız. Şereflikoçhisarlı hanım kardeşlerimize aile yaşam merkezleri ve genç kardeşlerimize özel gençlik merkezlerini hayata geçireceğiz. Bunların içerisinde havuz, sohbet edeceğiniz alanlar ve spor yapabileceğiniz ortamlar olacak” dedi. (DUVAR-AA)

Bir Cevap Yazın