O Parti’den HDP yürüyüşüne destek

Flaş

 O Parti’den HDP yürüyüşüne destek

19.06.2020 - 16:22

Güncelleme : 19.06.2020 - 16:22

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi İzmir İl Eş Sözcüsü Atilla Kılıç, HDP’nin “demokrasi yürüyüşü”ne dönük engellemelere tepki göstererek, “Bu yürüyüş barış, özgürlük, adalet ve vicdan yürüyüşüdür” dedi.

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi İzmir İl Örgütü, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) iki koldan Ankara’ya başlattığı “Darbelere karşı demokrasi yürüyüşü”ne dönük engellemelere ilişkin açıklama yaptı. Açıklama, parti binasında yapıldı.

İl Eş Sözcüsü Atilla Kılıç, OHAL ilanının ardından “darbecilerle mücadele” adı altında HDP’ye dönük baskıların arttırdığına dikkati çekerek, “AKP-MHP iktidarının faşizan uygulamaları ne yazık ki içinde bulunduğumuz pandemi döneminde bile azalmamış, aksine daha da pervasızlaşarak devam etmiştir. Bir yanda ekonomik krizin yol açtığı, açlık, yoksulluk, işsizlik diğer yandan her türlü demokratik ve siyasi taleplerin şiddet yoluyla bastırılması ile toplum adeta nefes alamaz hale gelmiştir” dedi.

KINIYORUZ’

HDP yürüyüşüne değinen Kılıç, yürüyüş güzergahındaki engellemelere işaret ederek, “Bu yürüyüş barış, özgürlük, adalet ve vicdan yürüyüşüdür. Bu yürüyüş bu ülkeye demokrasi, barış, özgürlük, adalet gelinceye kadar devam edecektir. Bu yürüyüş aynı zamanda demokrasi mücadelesi veren kesimlere yönelik baskı, şiddet ve zulme karşı bir yürüyüştür. Bu yüzden engellemeleri kınıyoruz. Bir kez daha adaletten, demokrasiden yana güçleri AKP-MHP iktidarına karşı birlikte olmaya çağırıyoruz” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.