Necati Şaşmaz’a 12 yıla kadar hapis istemi

...

 Necati Şaşmaz’a 12 yıla kadar hapis istemi

06.10.2020 - 20:23

Güncelleme : 06.10.2020 - 20:23

Boşanma aşamasında olduğu Nagehan Şaşmaz’ın ses kayıtlarını ve Whatsapp yazışmalarını gizlice ele geçirip boşanma davasında delil olarak sunan Necati Şaşmaz hakkında 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. ‘Kurtlar Vadisi’ dizisinde rol alan Necati Şaşmaz, boşanma aşamasında olduğu Nagehan Şaşmaz’ın ses kayıtlarını ve Whatsapp yazışmalarını, kendisinden gizli olarak ele geçirdi.

Şaşmaz, bunları boşanma davasında delil olarak kullanmak istedi.Buna karşı Nagehan Şaşmaz, 11 ayrı ses kaydı ve Whatsapp yazışmalarının ‘evlilik birliği içinde kendisine haber verilmeden kayıt altına alındığını’ belirterek, avukatları aracılığıyla şikayetçi oldu.

Sözcü’den Hayati Arıgan’ın haberine göre Nagehan Şaşmaz şikayet dilekçesinde, Necati Şaşmaz’ın boşanma davasında aleyhte delil olarak kullandığı ses kayıtlarını cep telefonuna kaydettiği, kendisinden habersiz cep telefonunu alarak Whatsapp Web QR kodunu okutarak kendi bilgisayarından yazışmalarını takip ettiği belirtildi.Boşanma davasına bakan Kartal’daki İstanbul Adliyesi Aile Mahkemesi delil olarak olarak kayıt ve yazışmalarla ilişkin bilirkişi raporu aldırdı. Ses kayıtlarının da dökümü istendi.

Şikayet üzerine Şaşmaz hakkında soruşturma başlatıldı.Necati Şaşmaz, verdiği ifadede kayıt ve yazışmaları eşinin bilgisi doğrultusunda aldığını ileri sürdü.Savcılık suçların uzlaşma kapsamında olduğunu savunarak, uzlaştırma müessesini devreye soktu ancak uzlaşma sağlanmadı.

Savcılık bunun üzerine Necati Şaşmaz hakkında ‘özel hayatın gizliliğini ihlal etme’ ve ‘zincirleme şekilde haberleşmenin gizliliği ihlali’ suçlarından iddianame hazırladı.Şaşmaz hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istenen iddianame kabul edildi. Şaşmaz’ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.