Nagehan Alçı’dan şaşırtan İmamoğlu Desteği!

Nagehan Alçı’dan şaşırtan İmamoğlu Desteği

 Nagehan Alçı’dan şaşırtan İmamoğlu Desteği!

22.06.2020 - 10:50

Güncelleme : 22.06.2020 - 11:43

Habertürk yazarı Nagehan Alçı bugünkü yazısında “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Adalar’da çok doğru bir iş yaptı. Yıllardır faytoncuların lobisine, tehditlerine boyun eğilerek sürdürülen fayton sistemini risk alarak kaldırdı.” ifadelerini kullandı.

İstanbul’da yeni taksi plakalaırna ihtiyaç olduğunu dünya metropollerindeki taksi sayılarını örnek vererek anlatan Habertürk yazarı Nagehan Alçı, Ekrem İmamoğlu’nun adalarda atlara yapılan zulmü bitirdiği gibi bu konuda da çözüm getireceğini ancak bunun için belediyenin taksi plakası kiralamak yerine ihaleye çıkması gerektiğini savundu.

Alçı’nın konuyla ilgili yazısı şöyle:

İstanbul’da da şoförlerin adeta parya haline geldiği bu sistemi değiştirmemiz şart fakat bunun yolu belediyenin taksi işletmecisi olması olamaz.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Adalar’da çok doğru bir iş yaptı. Yıllardır faytoncuların lobisine, tehditlerine boyun eğilerek sürdürülen fayton sistemini risk alarak kaldırdı.Şimdi de aynısını plaka lobisinin dayatmasına karşı piyasayı serbest bırakarak yaparsa sorun kendiliğinden çözülür.

Yeni taksilerin piyasaya sürülmesi için yeni standartlar getirsin ve bunu denetleyen olsun. İBB taksicilik yapmak yerine taksi sayısının artmasını teşvik etsin.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.