MHP’li vekil Enginyurt: HDP, samimi olsaydı Demirtaş için…

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OL

MHP’li Enginyurt: HDP, samimi olsaydı Demirtaş için...

 MHP’li vekil Enginyurt: HDP, samimi olsaydı Demirtaş için…

09.06.2020 - 17:20

Güncelleme : 09.06.2020 - 17:20

HDP’nin planladığı ‘Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü’ ile ilgili açıklamalarda bulunan MHP’li Cemal Enginyurt, “HDP’nin derdi adalet yürüyüşü değildir. HDP, yürüyüş ve adalet konusunda samimi olsaydı 3 yıldır hapis yatan Selahattin Demirtaş için yürürdü.” dedi. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP), ‘Darbeye Karşı Demokrasi Yürüyüşü’ hakkında sert açıklamalarda bulundu.

“HDP SAMİMİ DEĞİL”

“HDP yürüyüşü, başkaldırıdır, HDP yürüyüşü, Türkiye Cumhuriyeti’ne isyandır. HDP yürüyüşü, adalet ve demokrasi arayışı değildir.” diyen Enginyurt, sözlerini şöyle sürdürdü:

* HDP, bu konuda samimi değildir. HDP, yürüyüş ve adalet konusunda samimi olsaydı 3 yıldır hapis yatan Selahattin Demirtaş için yürürdü.

* HDP, adalet konusunda samimi olsaydı belediye başkanları görevden alınıp hapse atıldığında yürüyüşünü yapardı. HDP’nin derdi adalet yürüyüşü değildir.

* HDP, Türkiye’de; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne bir darbe yapmaya, isyan başlatmaya karar vermiş, talimatı böyle almıştır. Ordu Milletvekili olarak HDP kapatılmalıdır diyorum.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.