MHP’li eski vekil hayatını kaybetti

MHP’li eski vekil hayatını kaybetti​

 MHP’li eski vekil hayatını kaybetti

21.06.2020 - 22:35

Güncelleme : 21.06.2020 - 22:39

25. Dönem MHP Milletvekili ve Kayseri Ticaret Odası eski başkanlarından Hasan Ali Kilci tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Kilci,özel bir hastanede tedavi görüyordu.

Kilci’nin cenazesi yarın öğle namazına müteakiben memleketi Kayseri’deki Hacılar Merkez Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

HASAN ALİ KİLCİ KİMDİR?
20 Şubat 1951’de Kayseri’de doğdu. Baba adı Derviş, anne adı Akkadın’dır.
Azerbaycan Devlet Beden Eğitimi Enstitüsü Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümünü bitirdi. Kayseri Ticaret Odasında Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Ticaret Odaları Komisyon Üyeliği, Ticaret Odalar ı Konsey Başkanlığı, Türk Standartları Enstitüsü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, İKV (İktisadi Kalkınma Vakfı) Yönetim Kurulu Üyeliği, DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) Yönetim Kurulu Üyeliği, Kayseri Serbest Bölge Başkan Yardımcılığı,

DMT (Dünya Ticaret Merkezi) Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. ABİGEM (Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi), KTO Turizm İşletmesi ve TOBB Ticaret Odaları Konsey Başkanlığı yaptı. Ayrıca birçok ekonomik ve sosyal kuruluşta yönetim kurulu üyeliği ve başkanlıklar yapmıştır. Erciyesspor ve Kayserispor Kulüplerinde teknik adam, yönetici, asbaşkan ve başkan olarak görev aldı.

Ali Kilci, 2015 seçimlerinde MHP’den 25. Dönem Kayseri Milletvekili seçilerek 7 Haziran 2015 – 1 Kasım 2015 tarihleri arasında vekillik yaptı. Ali Kilci, Kilci Gıda A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı ve Kilciler Grup A.Ş Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini de yürütüyordu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.