Metiner’den itiraf gibi açıklama

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OL

...

 Metiner’den itiraf gibi açıklama

30.07.2020 - 22:18

Güncelleme : 30.07.2020 - 22:18

AKP’li Mehmet Metiner, AKP’nin dini cemaatlerle ilişkisi olduğunu söyledi. CNN Türk’te konuşan Metiner, “Bugün de başka cemaatlerle temasımız var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz. İhanet, ortaya çıktığında anlaşılır” ifadelerini kullandı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Ayasofya’da Atatürk’ü kast ederek lanet okuduğu yorumları üzerine başlayan tartışmalar hakkında konuşan Metiner şunları söyledi: 

“Her kesimin içinde fanatikler var. Atatürk’ü sevenler var, sevmeyenler var. Böyle bir mecburiyet de dayatamazsınız. Ama bu ülkenin ortak değerine asla kimsenin hareket etmesine izin vermeyiz. Lanet okumasına asla izin vermeyiz. Duayı fazlasıyla hak eder. Ama ‘Atatürk’ü neden sevmiyorsun’… Bırak da insanlar kimi sevip sevmeyeceklerine kendileri karar versin. Geçmişle ilgili önerim şu… Ali Erbaş’ı birkaç kalem fırçasıyla ifade etmek doğru değil. Şöyle doğru değil, biz geçmişini biliriz çünkü. Ama 17-25 Aralık’a kadar, başkalarının dini cemaatlerle çok fazla teması olmayabilir.

Biz dini cemaatlerle çok fazla iç içe olduğumuz için, bizim temasımızın olmasında hiçbir yanlışlık yok. Şu anda da temasımızın olduğu cemaatler var. Yarın bunlardan ne çıkar bilemeyiz. İhanet ortaya çıktığında anlaşılır.” (HABER MERKEZİ) 

kaynak artı gerçek

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.