Metiner’den AKP’yi karıştıracak sözler: O Bakan ’15 Temmuz gecesi kayıplara karıştı

..

 Metiner’den AKP’yi karıştıracak sözler: O Bakan ’15 Temmuz gecesi kayıplara karıştı

16.06.2020 - 19:36

Güncelleme : 16.06.2020 - 19:36

Özgür basın- Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, sosyal medya hesabından paylaştığı bir mesajla eski Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ı işaret ederek, “15 Temmuz gecesi kayıplara karıştı” dedi.Metiner, kişisel Twitter hesabından paylaştığı mesajında, şu ifadeleri kullandı:

“15 Temmuz akşamı İstanbul’a birlikte indiğimiz bir bakanımız o gece kayıplara karıştı.O eski bakan şimdi devlet bankalarımızdan birine yönetim kurulu üyesi olarak atandı.Bu kıssadan nasıl bir hisse çıkar bilmiyorum.

Bildiğim siyasetin işine akıl sır ermiyor.” Metiner’in işaret ettiği isim ise, o dönem Başbakan Yardımcısı olan Veysi Kaynak. 65. Hükümet’te Başbakan Binali Yıldırım’ın yardımcısı olarak görev alan Veysi Kaynak, geçen günlerde yapılan Ziraat Bankası Olağan Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu üyesi olarak seçilmişti.Kaynak, Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmesinin ardından da Yönetim Kurulu Başkanvekili olarak görevlendirildi.

SOYLU GÖNDERMESİ

Öte yandan emniyette yapılan atamalara dair de paylaşım yapan Metiner, “15 Temmuz kahramanı gazi Mustafa Çalışkan İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevinden alınıp merkezde pasife çekildi.

İçimdeki ses, Çalışkan’ın aktif görevden alındığını medyadan öğrendiğini söylüyor.

İçişleri Bakanlığımızın emniyet kadrolaşmasının hayra alamet olmadığını söylüyor” dedi.

Kaynak: Birgün

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.