Mehmet Metiner’den, Soylu’ya sert sözler

Flaş

 Mehmet Metiner’den, Soylu’ya sert sözler

24.06.2020 - 20:00

Güncelleme : 24.06.2020 - 20:00

AKP eski milletvekili ve Star yazarı Mehmet Metiner, Batman ve Mardin’de Kürtçe ibarelerin kaldırıldığını ifade ederek partisini eleştirdi. 

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle Kürtçe ibarelerin kaldırılmasının vahim olduğunu söyleyen Metiner, bunun AKP’ye çekilen bir operasyon olduğunun ifade etti.

Metiner, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tepkisini şöyle gösterdi: 

“Üzücü haberler akmaya başladı. Batman ve Mardin illerimizde Kürtçe belediye tarafından konmuş Kürtçe ibareler, bulundukları yerlerden siliniyor. Başka yerlerde de bu uygulama var mı bilmiyorum.”

Mehmet Metiner@MetinerBasin

KÜRTÇE’Yİ SEN NASIL SİLERSİN!

1- Üzücü haberler akmaya başladı.

Batman ve Mardin illerimizde Kürtçe belediye tarafından konmuş Kürtçe ibareler, bulundukları yerlerden siliniyor.

Başka yerlerde de bu uygulama var mı bilmiyorum.

Resmi Twitter'da görüntüle
Resmi Twitter'da görüntüle
Resmi Twitter'da görüntüle
Resmi Twitter'da görüntüle

241Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik135 kişi bunun hakkında konuşuyor

“İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine dayanılarak bunun yapıldığı iddiası vahim. Bu Ak Parti’ye çekilen çok ciddi bir siyasi operasyondur. Bizim Ak Parti’miz bu değil! Ak Parti’mize birileri başka bir gömlek giydirmeye çalışıyor besbelli.” 

“Benim dilimi kendi dili gibi muteber görmeyenle nasıl kardeşlik tesis edilebilir ha söyler misiniz? Ak Parti’mizle biz inkarı ve asimilasyonu sonlandırdık diye övünürken birilerinin kendi iktidarımızda kalkıp iddialarımızın tersine uygulamalara girişmeleri asla kabul edilemez.”

Mehmet Metiner@MetinerBasin@MetinerBasin adlı kullanıcıya yanıt olarak

6-Benim dilimi kendi dili gibi muteber görmeyenle nasıl kardeşlik tesis edilebilir ha söyler misiniz?

Ak Parti’mizle biz inkarı ve asimilasyonu sonlandırdık diye övünürken birilerinin kendi iktidarımızda kalkıp iddialarımızın tersine uygulamalara girişmeleri asla kabul edilemez.50Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilikMehmet Metiner adlı kişinin diğer Tweetlerini gör

“Ne hakla benim dilimi siliyorsun söküyorsun sen? Bu yapılanlar kardeşliğimize yöneltilmiş bir suikasttir. Ak Parti’mizin siyasi misyonuna ve varlık nedenine yapılmış bir suikasttır. Belli ki birileri Ak Parti’mize operasyon çekiyor.”

“Kendi partimizi başkalarına karşı nasıl ölümüne savunuyorsak içimizden birilerinin bu tarz uygulamalarına karşı da savunuruz elbet. Umarım İçişleri Bakanlığı’nın böyle bir genelgesi yoktur. Böyle bir genelge olmadığı halde o illerin kayyım olarak da atanan valileri.”

Mehmet Metiner@MetinerBasin

Kim ne yapmaya çalışıyor?

Batman’da caddelere yazılı “Önce Yaya” anlamına gelen Kürtçe ibareleri kaldırmak hangi akla hizmettir?

Kürtçe-Türkçe yanyana kardeşçe ne güzel duruyor oysa.

HDP bu yüzden güç kaybetmiyor işte!

Ak Parti’ye birileri operasyon çekiyor.

Kınıyorum.

Resmi Twitter'da görüntüle

639Twitter Reklamları’na ilişkin bilgiler ve gizlilik244 kişi bunun hakkında konuşuyor

“Böyle bir uygulamaya kendileri girişiyorlarsa kimse kusura bakmasın ama o yöneticilerin iyi niyetinden kuşku duyarım. Biz HDP’nin sosyal tabanını nasıl çözer ve kazanırız diye mücadele ederken içimizden birileri HDP tabanını sadece bütünleştirmekle kalmıyor.”

“Aynı zamanda yeni katılımların da önünü açıyor. Bu ihanetin hesabı sorulmaz ve bu tür yanlış uygulamalar sona erdirilmezse korkarım ki dizimizi döveriz. Kınıyorum bu uygulamayı ve bu uygulamanın arkasındaki zihniyeti. Bu zihniyet bizim Ak Parti’mizin zihniyeti değildir, asla olamaz.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.