Ana sayfa Kültür-Sanat Mehmet Aslantuğ’dan Hülya Avşar’a destek

Mehmet Aslantuğ’dan Hülya Avşar’a destek

639
0

Hülya Avşar, geçtiğimiz hafta Mehmet Aslantuğ’u programına konuk etmiş, ikili arasında geçen konuşmalar sosyal medyada gündem olmuştu. Avşar’ın “Kadın evinde otursun çocuğuna baksın, erkek egemenliği güzel bir duygu” şeklindeki sözlerine Aslantuğ, “Hiçbir kadın üretimden çekilip bütün istikbalini bir adamın vicdanına, aşkına, günün sonunda bir gün aklının karışmasına bırakmamalı” diye itiraz etmişti.

Avşar kendisine gelen eleştirileri ‘Sözlerimin arkasındayım. Hep 5 yıl sonra anlaşılıyorum’ diye yanıtlarken, Posta gazetesinden Şirin Sever’e konuşan Mehmet Aslantuğ şunları söyledi:

“Hülya’ya biraz acımasızlık ediliyor. Biz onunla çalıştık, 30 yıldır tanışırız. Kimi onaylar, kimi onaylamaz ama bir kıymeti harbiyesi vardır Hülya’nın. Bana sorarsanız, Hülya ailesine de yardım eden arkadaşlarımızdan. O yardımı alan erkekler bile vardır… Hülya’nın söylemek istediği birinin haremine teslim olmak değil. 30 yılı aşkın süredir üreten ve çalışan bir kadının böyle cümle kurması ancak onun psikolojik ihtiyaçları ile alakalıdır. Yani duygusal bir şey söylüyor. Hülya’yı çok da hırpalamamak lazım…”