Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı hakkında flaş iddia! İşte sözü edilen aday

Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı hakkında flaş iddia! İşte sözü edilen aday

 Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı hakkında flaş iddia! İşte sözü edilen aday

02.09.2020 - 11:47

Güncelleme : 02.09.2020 - 11:47

Cumhuriyet Halk Partisinin Cumhurbaşkanı çatı adayı için Abdullah Gül’ün adının geçiyor olması ile ilgili bir iddiada bulunan Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan konuyu kaleme aldı.

Turan, “Bu sancılı durum, iktidarın değirmenine su taşıyor.” dedi.

Sözcü yazarı Rahmi Turan, Abdullah Gül’ün Cumhuriyet Halk Partisinin çatı adayı olacağı yönündeki iddialarla ilgili eski Cumhuriyet Halk Partili bir ismin Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yaptığı çağrıyı köşesine taşıdı.

Turan, yazısında eski Cumhuriyet Halk Parti’linin “Eğer Abdullah Gül, CHP’nin adayı olursa, ona oy vereceğime, oyumu çöp kutusuna atarım daha iyi” diye tepki gösterdiğini belirtti. Rahmi Turan dostlarıyla konuştuğunu ve Abdullah Gül’le ilgili ortak görüşün “İddialar doğruysa Kemal Kılıçdaroğlu bu sevdadan vazgeçmeli!” olduğunu aktardı.

İŞTE RAHMİ TURAN’IN YAZISINDAN O BÖLÜM

Cumhur İttifakı’nın oy oranının düştüğüne dair kamuoyu araştırmaları var. MHP’nin desteği ile bile Erdoğan yüzde 50 barajının çok altında kalıyor. Millet İttifakı (muhalefet) cephesi ise  “Ortak aday” sorunu yaşıyor. Her partinin, belirlenecek ortak adayı kendi tabanlarına kabul ettirmeleri ciddi bir sorun olarak ortaya çıkıyor. Bu sancılı durum, iktidarın değirmenine su taşıyor.  Önceki akşam bir kısım dostlarla toplandık. Salgın nedeniyle gereken tedbirleri alarak hem yemek yedik, hem de sohbet ettik.

Aramızda eski bir CHP milletvekili de vardı. Hemen herkesin tanıdığı ünlü bir isim… Fakat, onun iznini almadığım için adını yazmıyorum. Dedi ki: “CHP yönetiminde yakın dostlarım var. İddia ediyorum ki, Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül’dür.” Ben “Bu seçim öncesiydi. Meral Akşener kabul etmeyince vazgeçmemiş miydi?” dedim. O ısrar etti: “Hayır, Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adayı hâlâ Abdullah Gül. Önümüzdeki seçimde Millet İttifakı’nın ortak adayı olarak onu öne sürecek.” (Kaynak: ABC Gazetesi)

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.