Kılıçdaroğlu’ndan ‘Başak Demirtaş’ ile ilgili sert çıkış: Bir de madalya taksaydınız!

Kılıçdaroğlu'ndan 'Başak Demirtaş' ile ilgili sert çıkış: Bir de madalya taksaydınız!

 Kılıçdaroğlu’ndan ‘Başak Demirtaş’ ile ilgili sert çıkış: Bir de madalya taksaydınız!

16.06.2020 - 14:09

Güncelleme : 16.06.2020 - 14:12

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’a cinsiyetçi saldırıda bulunan isimlerin serbest bırakılmasına tepki gösterdi.  Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında konuşmasından başlıklar şöyle: 

“Sosyal medyada Başak Demirtaş’a olmadık hakaret edildi. Siz insan mısınız? Bir de madalya taksaydınız, yeşil”

Sözlerine Bingöl’deki deprem felaketiyle devam eden Kılıçdaroğlu, “Büyük Marmara depreminden bu yana 18 yıldır iktidarda olanlar doğru düzgün bir şey yapmadılar. Hala İstanbul en büyük risk olarak duruyor önümüzde. Sormayacak mıyız; 18 yılda ne yaptınız Hala çökmek üzere olan binalar var. Siz devleti nasıl yönetiyorsunuz?” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Doğarken eşit doğduk, ölürken de eşit öleceğiz bir kefen dışında bir şey götüremeyeceğiz. Bu rant hırsı nedir?” diye sordu.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından satır başları şöyle:

– 3 yıl önce yürüdük. Neden yürüdük? Bu cennet gibi vatana kardeş olalım, kavga etmeyelim diye yürüdük. Bu cennet vatanda hiçbir çocuk yatağa aç girmesin diye yürüdük. Bu ülkede haksız yere hapislerde çürüyen kardeşlerimiz için, kalemini satmayan gazeteciler için, hiçbir kişisel beklenti içinde olmaksızın 83 milyonun adalet talebi için yürüdük.

– İnsanlık tarihi bir adalet mücadelesi tarihidir. İnsanlık hep adaleti aramıştır. Gelen bütün peygamberler adaleti tesis etmek için gelmiştir. Güzel ahlakı ve liyakati tesis etmek için gelmiştir. Eğer insansak, bizim gibi düşünmeyenin de hakkı vardır diye düşünüyorsak, adalet dünyanın ortak paydası olmak zorundadır.

– Evet yürüdüm. Kimseyi de davet etmedim. Ben ve eşim yalnız yürüyecektik. Ama adalet talebi o kadar yüksek ki, milyonlar yürüdü.

– Altan Bey ile Adalet Yürüyüşü’nde konuşurken, ona sordum. Neden bu güzel ülkede birlikte yaşayamıyoruz? Neden birilerine baskı yapacaksınız? Her dönemin bir Firavunu olmuştur. Adalet talebi hiç bitmeyecektir.

– Geçen toplantıda CHP’li belediyeler için de bir şey söylemedim. Onların görevi. Ama huzurlarınızda onlara da yürekten teşekkür ediyorum. Hepsi de tarih yazdılar.

– İki gazeteci geçtiğimiz hafta Saray’ın isteği üzerine 4 gün gözaltına alındı. Biri bırakıldı diğeri tutuklandı. Müyesser Yıldız’ın yazıları internette var, neresi gizli? Bütün dünyanın bildiği neden Türkiye vatandaşlarından gizli? Libya’ya asker gönderilmesi herkesin bildiği bir olay. Bütün dünya bilsin ama biz bilmeyelim, Niçin “Saray rahatsız oluyormuş” Olsun.

– İnsanın içi acıyor, Türkiye neden bu hale geldi?

– Evinizde huzur yoksa, sebebi Saray sosyetesidir

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.