Kılıçdaroğlu çok sert konuştu: Sende akıl yok!

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OL

Kılıçdaroğlu çok sert konuştu: Sende akıl yok!

 Kılıçdaroğlu çok sert konuştu: Sende akıl yok!

07.07.2020 - 16:07

Güncelleme : 07.07.2020 - 16:07

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin’e sert çıktı. Kılıçdaroğlu, “Sen birilerinin talimatlarını yerine getirmekle mi görevlisin? Ben değil bunu kendisi de söylüyor; ‘Kimse bana geldiğimden beri talimat vermedi. Erdoğan’ın talimatını emir biliriz’ diyor. Sen bunu diyorsan sende akıl yoktur!” diyerek tepki gösterdi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Meclis grubunda gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin’e sert çıkan Kılıçdaroğlu, “Sen birilerinin talimatlarını yerine getirmekle mi görevlisin? Ben değil bunu kendisi de söylüyor; ‘Kimse bana geldiğimden beri talimat vermedi. Erdoğan’ın talimatını emir biliriz’ diyor. Sen bunu diyorsan sende akıl yoktur” diyerek tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi: 

“Basın İlan Kurumu da aynı şekilde. Gerçek gazetecilere ceza veriyor. Bugüne kadar hiç karşılaşmadığımız türden cezalar. Ne olacak; ‘Neden iktidarı eleştiriyorsun, neden işsizlik var’ diyorsun, bunları söyleme… Ben bir gerçeği de paylaşmak isterim Basın İlan Kurumu besleme basına para aktaran kuruma dönmüştür. 150-300 bine göre tiraj alıyorlar ama böyle bir tiraj yok.

RTÜK ve Basın İlan birer sansür kurumuna dönüşmüştür. Özellikle AK partiye oy veren kardeşlerime seslenmek istiyorum. ATV’yi pek çok vatandaşımız  izler… Şiddet ve ensest gibi skandalları gündeme getiren kanal için 90 bine yakın şikayet geliyor ama bir teki incelenmiyor.

Şimdi RTÜK Başkanı’na sormak istiyorum. Sen gerçekten o kurulun başkanı mısın yoksa sen birilerinin talimatlarını yerine getirmekle mi görevlisin? Ben değil bunu kendisi de söylüyor; ‘Kimse bana geldiğimden beri talimat vermedi’. Ben biliyorum sana kimlerin talimat verdiğini.

‘Aldığım eğitime göre, dünya görüşüme göre karar alırım’ diyor. Evrensel basın ilkelerine göre demiyor…  Hak hukuk yok bakın. ‘Erdoğan’ın talimatını emir biliriz’ diyor.  Sen yasalara rağmen emir telakki ediyorsan sen aklını kiraya  vermişsin demektir. Sende akıl yoktur arkadaş…”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.