Kendini yaktı denilen İrfan Kılıç infaz mı edildi

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OL

Flaş

 Kendini yaktı denilen İrfan Kılıç infaz mı edildi

05.07.2019 - 2:26

Güncelleme : 05.07.2019 - 2:41

Kocaeli Kandıra 2 No’lu F Tipi Cezaevi’nde kaldığı koğuşta dün kendisini yakarak yaşamına son verdiği ileri sürülen, 1987 Bingöl Solhan doğumlu İrfan Kılıç’ın cenazesi otopsi için Kocaeli Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. Cenaze aileye teslim edilmeyerek bugün uçakla Elazığ’a gönderildi. Kılıç Ailesi’nin Elazığ’dan teslim alabildiği cenaze akşam saatlerinde Solhan’da defnetti. Cenazeyi yıkama işleminden önce telefonla görüntüleyen aile, Kılıç’ın kendini yakarak yaşamına son verdiği iddialarına inanmıyor.

AĞABEY KILIÇ: KILLARI BİLE YANMAMIŞ

Cenazenin defnedilmesinin ardından Mezopotamya Ajansı’nın ulaştığı Kılıç’ın ağabeyi Hüsamettin Kılıç, cenazeyi yıkama esnasında yaklaşık 20 kişiyi çağırdıklarını belirterek, “Olayın kendini yakma şeklinde gerçekleştiğine inanmıyorum” dedi.

Ağebey Kılıç, cenazenin yıkaması sırasında gördüklerini şöyle anlattı: “Biz cenazeyi yıkarken 15 kişiyi çağırdık. Herkes baktı. Başına defalarca sert bir cisimle vurulmuş. Darbe almış. Kafatası komple kırılmıştı. Kafasından büyük darbe almıştı. Ellerinde ve kollarında büyük cisimlerin açtığı yaralar ve kırıklar vardı. Dişleri ve çenesi kırılmıştı. Çenenin sağ tarafından kulak altında bir delik vardı. Bir parmağın girebileceği kadar geniş bir yaraydı. Artık şişle mi yoksa, kurşunla mı delinmiş bilemiyoruz. Cenazeyi telefonla çektiler. İnanamazsınız kılları bile yanmamış, ayakları yanmış biraz.”

BİR ŞEYLER OLMUŞ AÇIKLAYACAKLAR…’

“Ölüm nedeni kendini yakma değil” diyen Ağabey Kılıç, “Sonradan yakılmış gibi. Cezaevini aradık. Bize sonra açıklama yapacaklarını söylediler. Şu ana kadar ne cezaevi ne de savcılıktan hiçbir açıklama yapılmış değil. Bir şeyler olmuş size açıklayacaklar deyip geçiştiriyorlar. Herkes açıklamadan kaçıyor. Cumhuriyet Başsavcılığı’na yönlendiriyorlar, savcılık cevap vermiyor” diye belirtti.

TARTIŞMADAN SONRA BÖYLE OLMUŞ’

Olayla ilgili bir akrabalarının Cumhuriyet Savcısı’yla görüştüğünü kaydeden ağabey Kılıç, şunları belirtti: “Akrabamız kameranın karşısında savcıya ölümün nasıl gerçekleştiğini soruyor. Savcı, ‘Akşam saat 5’te avlu kapanıyor. Bunlar koğuşa giriyor. 3 arkadaştan ikisi içeri girerken, İrfan içeri girmiyor. Gardiyanlarla tartışıyor. Tartışmadan sonra böyle olmuş’ diye cevap vermiş. Bundan başka bir bilgisinin de olmadığını eklemiş. Bir yeğenim de cezaevi memuruyla görüşüyor. Oradaki memur ise İrfan’ın bir gardiyanı rehin aldığını, savcının cezaevine gelmesinin ardından büyük bir kargaşanın yaşandığını ve gardiyanın bir şekilde İrfan’ın elinden kurtulduğunu, çıkan kargaşada İrfan’ın yaşamını yitirdiğini 4 kişinin de yaralandığını söylemiş.”

KÖY POLİS ABLUKASINDA

Cenazeyi Elazığ’tan Solhan’a götürürken yaklaşık on kez jandarma kontrolünden geçtiklerini vurgulayan Kılıç, cenazeyi defnetmelerine rağmen halen köyün polis ablukasında olduğunu ifade etti.

‘BİZE ULAŞMIŞ BİR NOT YOK’

Bırakmış olduğu söylenen notla ilgili kendilerine bir bilgi verilmediğini söyleyen Kılıç, “Biz de birilerinden duyduk. Olayın kendisi tarafından yapıldığını düşünmüyorum. Olayın kendini yakma şeklinde gerçekleştiğine inanmıyorum” diye konuştu.

’10 SAAT SÜREN BİR KAVGADAN BAHSEDİYORLAR’

Ağabey Kılıç, İrfan’ın koğuş arkadaşlarının ailelerine olayı anlatmış olduğunu, ancak ailelerin çocuklarının can güvenliğinden kaynaklı resmi olarak dile getiremediklerini söyledi. Ağabey Kılıç, ailelerin olayı kendisine şu şekilde anlattıklarını ifade etti: “Bize anlatılar. Arkadaşları da yaklaşık dokuz on saat boyunca İrfan’la kavga halindelermiş. Çok fazla gürültü çıkıyormuş. Duydukları sese dayanamayan diğer koğuştaki bazı arkadaşları kafalarını duvara vuruyormuş. On saat süren bir kavgadan bahsediyorlar.”

‘GERÇEK ORTAYA ÇIKSIN’

Olayın kendini yakmayla gerçeklemediğine inandıklarını sözlerine ekleyen ağabey Kılıç, “Cenazenin görüntülerini çektik. Savcılığa bildireceğiz. Her şeyin ortaya çıkmasını istiyoruz” dedi.

GÖRÜNTÜLER AĞABEY KILIÇ’I DOĞRULAR NİTELİKTE

MA’nın ulaştığı kamera kayıtlarında, yaklaşık 20 kişi cenazenin başında incelemelerde bulunuyor. Çok açık bir şekilde çekilen görüntüde, cenazenin el, kol, bacak ve kafatasında derin yaralar ve kırıklar görülüyor. Bir kişi kendi parmağıyla çenenin sağ kısmından boğaza doğru görülen geniş yaraya dikkat çekiyor. Ağızdan çeneye doğru kurşun yarası olduğunu ileri süren kişiler, “Tüyleri bile yanmamış. Bu nasıl yanma hali. Sadece ayak kısmında yanık izleri var” diye belirtiyor. El, kol, kafa ve vücudun diğer yerlerinde darp izine dikkat çeken insanlar, baş kısmındaki delik izini ise kurşun yarasına benzetiyor. ( Mezopotamya Ajansı)

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.