İstanbul’da 7 katlı bina çöktü valilikten açıklama

Flaş

 İstanbul’da 7 katlı bina çöktü valilikten açıklama

14.02.2020 - 18:55

Güncelleme : 14.02.2020 - 18:55

İstanbul Bahçelievler’de bir bina çöktü. Olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.İstanbul Bahçelievler’de bir bina çöktü. Binanın boş ve 7 katlı olduğu belirtildi. Çöken binanın İstanbul’da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremde hasar görerek daha önce boşaltıldığı öğrenildi.

Binanın çöktüğü esnasında sokağın kalabalık olduğu ileri sürüldü. Olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri enkaz çevresinde güvenlik şeridi oluşturdu.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği’nden çöken bina ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Bahçelievler ilçemiz Siyavuşpaşa Mahallesinde; alınan ilk bilgilere göre bugün saat 14.44’de kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltılan ve içinde kimsenin yaşamadığı belirtilen bir bina henüz bilinmeyen bir nedenle çökmüştür.Olay yerine AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edilmiş, çevrede güvenlik önlemleri alınmıştır.

Çökme sırasında herhangi bir vatandaşımıza yönelik olumsuz bir durum olup olmadığı araştırılmaktadır. Gelişmelerden bilgi verilecektir.”

Bahçelievler’de yaralı kurtulan kadın konuştuBahçelievler’de çöken binanın yanındaki apartmanda yaşayan ve yaralanan kadın yaşadıklarını anlattı. Bahtiyar Cengiz, “Bina birden üstümüze yıkıldı. Benim de üstüme geldi. Torunum ve kızım yan odadaydılar” dedi.

Bahçelievler, Siyavuşpaşa Mahallesinde bulunan ve kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltıldığı öğrenilen bina çöktü. Çökme sırasında yan binada yaşayan Bahtiyar Cengiz isimli kadın hafif şekilde yaralandı. Ambulansla Bahçelievler Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Cengiz tedavi altına alınırken, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Yaşadıklarını anlatan Bahtiyar Cengiz, “Bina birden üstümüze yıkıldı. Benim de üstüme geldi. Torunum ve kızım yan odadaydılar” dedi.