İmamoğlu’ndan, Muharrem İnce açıklaması

İmamoğlu'ndan, Muharrem İnce açıklaması

 İmamoğlu’ndan, Muharrem İnce açıklaması

07.08.2020 - 12:18

Güncelleme : 07.08.2020 - 12:18

Ayamama Deresi’ndeki ıslah çalışmalarını inceleyen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bir gazetecinin Muharrem İnce’nin CHP’den ayrılarak parti kuracağı yönündeki iddiaları sorması üzerine, “Ben, İBB Başkanıyım. Bana İstanbul ile ilgili konuları sorun” yanıtını verdi.

İBB, derenin taşması ile yaşanan afetlerin bir daha gerçekleşmemesi için Marmara Denizi – Dünya Ticaret Merkezi arası, Dünya Ticaret Merkezi – TEM Otoyolu arası ve TEM Otoyolu üstü bölgeleri olmak üzere üç ayrı noktada ıslah çalışması yürütüyor.

Sözcü’den Özlem Güvemli’nin haberine göre İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu alanlardan biri olan Ataköy’deki Dünya Ticaret Merkezi – TEM Otoyolu arasında yürütülen çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Ayamama Deresi’nde yapılan ıslah çalışmalarını çok kıymetli bulduğunu ifade eden İmamoğlu, şunları söyledi:

“Ayama trajik olayları hatırlatıyor”

“Ayamama Deresi aslında İstanbul için çok önemli bir alan. Hatta bir dönem; ne yazık ki trajik olayların yaşandığı, can kayıplarının olduğu bir dere. Su baskınlarının neticesinde hem araçların sular altında kaldığı hem araçlarının içinde kalan insanların can verdiği, trajik olayların yaşandığı bir alan.

“Ayamama Deresi’nin çevre kirliliğine yol açan atıksularının toplanarak bizim artıma tesisimize taşınması çok kıymetli. Ayrıca, Ayamama Deresi’nin İstanbul için çok kıymetli bir yaşam alanına dönüşmesi. Yani, meseleye iki yönlü bakıyoruz.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.