İmamoğlu’na operasyon geliyor’

Flaş

 İmamoğlu’na operasyon geliyor’

06.09.2019 - 1:02

Güncelleme : 06.09.2019 - 1:02

Ekrem İmamoğlu, İstanbul seçimini iki kez kazanması ile Türkiye siyasetinin önemli figürlerinden biri hâline geldi.İktidarın sürekli hedef tahtasına oturttuğu İmamoğlu için operasyon senaryoları da konuşulmaya başlandı.Özellikle HDP’li Diyarbakır, Mardin ve Van belediyelerine kayyım atanmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun tehditleri, soru işaretlerini beraberinde getirdi.

Avrasya Yatırım Stratejisti Evren Devrim Zelyut, “İmamoğlu’na operasyon geliyor” başlıklı YouTube analizinde, “Son siyasi anketler, söylemler, İmamoğlu’na yaklaşmakta olan operasyonu işaret ediyor” yorumunu yapanlardan.Ekonomideki kötü gidişata dikkat çeken Zelyut, “Ülke olarak bir borç krizi içinde sallanıyoruz” diyor.

Metropoll Araştırma’nın Erdoğan’ın yönetimine onay vermeyenlerin oranının bir yılda yüzde 10 arttığını gösteren anketine dikkat çeken Zelyut, “Buradan İmamoğlu’na operasyon geleceği sinyallerini çok net okuyabiliriz” görüşünü dile getiriyor.

Bu sonuçlar sonrası Erdoğan’ın, 2023 seçimleri öncesi İmamoğlu’nun önünü kesmek isteyeceğini belirten Zelyut, “Siyaset alanında ölümüne mücadele var. İmamoğlu’nun eylemleri ile bu operasyonu boşa çıkarması gerekiyor. Siyaset rant demektir ve kimse olmaz diyemez” ifadesini kullanıyor ve ekliyor:

“Bir şekilde İmamoğlu’nu devirmek isteyecekler ve bazı fırsatları kollayacaklar. Zira 2023’ün en önemli adayı İmamoğlu olarak öne çıkıyor.”