İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Benim endişem ve korkum şudur! Açıkça söyleyeyim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Benim endişem ve korkum şudur. Açıkça söyleyeyim; İstanbul güç veren güçlü bir şehirdir. İstanbul gücü üzerinden 23 Haziran sonrası birileri Türkiye’nin istikrarına yeni bir yol, yeni bir gri iklim açmaya çalışıyor. Buna müsaade etmemek lazım” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti ve MHP İlçe Teşkilatları koordinasyonunda Başakşehir’deki Millet Kıraathanesi’nde düzenlenen sahur programına katıldı. STK temsilcileri […]

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Benim endişem ve korkum şudur! Açıkça söyleyeyim

30.05.2019 - 19:10

Güncelleme : 30.05.2019 - 19:10

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Benim endişem ve korkum şudur. Açıkça söyleyeyim; İstanbul güç veren güçlü bir şehirdir. İstanbul gücü üzerinden 23 Haziran sonrası birileri Türkiye’nin istikrarına yeni bir yol, yeni bir gri iklim açmaya çalışıyor. Buna müsaade etmemek lazım” dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti ve MHP İlçe Teşkilatları koordinasyonunda Başakşehir’deki Millet Kıraathanesi’nde düzenlenen sahur programına katıldı.

STK temsilcileri ile kanaat önderlerinin yer aldığı programda konuşan Soylu, ramazan ayının bu millet ve coğrafya için ayrı bir önem ihtiva ettiğini ve manevi olarak Türk milletinin paylaşma ve bir arada yaşama kültürünü benimsemiş bir millet olduğunu söyledi. Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafyada darbe iştahının her zaman olacağını benzer ülkelerin içinde bulunduğu durumları örnek vererek anlatan Soylu, darbe girişimlerinin önlenebilmesi için Türkiye’nin altyapısının güçlü ve istikrarlı olması gerektiğini belirtti. Soylu, “Türk milletinin hain darbe girişimini önlemesinin ardında bu birlik ve beraberlik ruhu yatıyor. Allah bizden bunu eksik etmesin. Bizden sonra gelecek nesillere de bu bereketi bu zenginliği nasip etsin. Bize birçok insan kızdığı halde milyonlarca insana sahip çıktık. Bu ülkede 450 bin çocuk doğdu. Bu ne demek biliyor musunuz? İnancımızın bize yüklediği sorumluluklar var ve bizim inancımız her insanın bir alem olduğunu söyler. Biz 450 bin alem belki annesinin karnında öldürülecekti. Belki annesinin hamileyken tecavüze uğrayarak katledileceği o insanlara bizim büyük medeniyetimizin mirasını emanet ettiği ahlakla sahip çıktık. Cenabı Allah da ortaya koyduğumuz asaletin ve mazlumlara sahip çıkmanın, haksızlığa karşı diklenmenin bizi bu büyük bela ve kazalardan koruduğuna inancımız tamdır. Bu istikamette gitmemiz lazım. Ben buna inanıyorum.” ifadelerini kullandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerine değinen Soylu, şöyle konuştu: “Tam 1,5 aydır yapmadıkları tezvirat ve dedikodu kalmadı. Güya ben İçişleri Bakanıyım, İstanbul’a 100 bin polis getireceğim ve oy kullandıracağım. Yüksek Seçim Kurulu Başkanı diyor ki ’31 Mart’ta kim oy kullanmışsa aynı kişiler 23 Haziran’da da oy kullanacaklar.’ Ama tezvirat ve dedikodu her tarafta. Bir sanatçı çıkıyor, ‘Benim kaydımı sildiler’ diyor. Nüfus Genel Müdürüne diyorum ki ‘Şuna bakıver.’ Bakıyor, 29 Mart’ta kendi kaydını almış başka tarafa getirmiş. ‘CNN Türk’te kameraman 4 kişi işten çıkarıldı’ diye yalan söylüyorlar, açıklama yapıyor.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.