Helikopterden atıldı denilen Osman Şiban konuştu

...

 Helikopterden atıldı denilen Osman Şiban konuştu

27.09.2020 - 20:16

Güncelleme : 27.09.2020 - 20:16

Van’da gözaltına alındıktan sonra helikopterden atılan Osman Şiban, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden taburcu edilmesinin ardından Mersin’deki evinde Mezopotamya Ajansı’na (MA) konuştu. Daha tam olarak kendine gelemediğini ifade eden Şiban, “Bedenim ağrıyor. Bir saat kalkıyorum, bir saat düşüyorum. İyi değilim. O güne dair herhangi bir şey aklıma gelmiyor” dedi.

TÜM KEMİKLERDE KIRILMA

Şiban ile beraber helikopterden atılan Servet Turgut’un ise 17 gündür yoğun bakım servisinde yaşam mücadelesi verdiği belirtildi. Babasının sağlık durumuna dair konuşan Hüseyin Turgut, “Göğüsün sağ tarafında 7, sol tarafında ise 4 kaburgası kırılmış. Beyinde 2 yerde ciddi kanama var, akciğerinde çok büyük yırtılmalar, yırtılmadan dolayı göğsünde kan toplanmış. Her iki gözündeki elmacık kemiklerinde kırılma, parmak, el, kol, ayakları ve tüm kemiklerinde kırılmalar var” açıklamasında bulundu.

‘VALİLİK GERÇEĞİ YANSITMIYOR’

Van Valiliği tarafından 21 Eylül günü yapılan açıklamada, Turgut’un “dur” ihtarına uymayarak kaçmaya çalıştığı esnada kayalık alanda düştüğü ve bundan kaynaklı yaralandığı öne sürülürken, olay günü köyde bulunan Osman Şiban’ın kardeşi Cengiz Şiban , Valilik açıklamasının gerçeği yansıtmadığını belirterek, helikopterden atılan iki kişinin de gözaltına alındığı sırada sağlıklarının yerinde olduğunu ve bu şekilde helikoptere bindirildiğini ifade etti.Şiban ayrıca, Servet Turgut’un tarlasında saman topladığı sırada askerler tarafından gözaltına alındığını, ağabeyi Osman Şiban’ın ise birlikte çay içtikleri sırada gözaltına alındığını kaydetti.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.