HDP’li eski 2 Vekil’e tutuklama

...

 HDP’li eski 2 Vekil’e tutuklama

13.10.2020 - 1:03

Güncelleme : 13.10.2020 - 1:03

Tutuklu DBP eski Eş Genel Başkanı Tuncel ile HDP eski milletvekili Tuğluk, ‘Kobani soruşturması’ndan da tutuklandı. Soruşturmada tutuklananların sayısı ise 21’e yükseldi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sürdürülen ‘Kobani eylemleri’ soruşturması kapsamında Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) 2014 yılında Merkez Yürütme Kurulu’nda (MYK) yer alan üyelerinin de aralarında bulunduğu 20 siyasetçi, 25 Eylül Cuma günü gözaltına alınmıştı.

Avukat Hülya Yıldırım da, Tuncel’e yöneltilen gizli tanık beyanları ile suçlamalar arasında bağlantı olmadığını belirterek, “Aynı zamanda tek gizli tanık beyanı ile burada sayılan suçlamaları oluştuğunun kabul etmek mümkün değildir. Müvekkilimin serbest bırakılmasını talep ediyorum” dedi.

Tutuklama

HDP eski Milletvekili Aysel Tuğluk’un da aynı suçlamalarla ifadesi alındı.

Tuğluk ve Tuncel savcılık ifadeleri ardından tutuklanma talebiyle sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı. Tutuklanma gerekçesinde “Şüphelilerin salıverilmesi halinde dosya kapsamında ifadelerine başvuruların tarafların beyanlarına etki edebilmesi ihtimalinin varlığı” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.