HDP’den Flaş Barzani açıklaması

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OL

HDP Eş Başkanları, Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani’ye kutlama mesajı gönderdi.  HDP mesajında Neçirvan Barzani’nin yeni görevinde ulusal birliğe, bölgesel barışa ve halklar lehine kalıcı bir istikrara katkılar sağlaması umut edildiği belirtildi. Halkların Demokratik Partisi(HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Kürdistan Bölgesi Başkanı seçilen Neçirvan Barzani’yi kutlayan bir mesaj yayımladı. HDP Eş […]

 HDP’den Flaş Barzani açıklaması

30.05.2019 - 11:39

Güncelleme : 30.05.2019 - 11:39

HDP Eş Başkanları, Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani’ye kutlama mesajı gönderdi.  HDP mesajında Neçirvan Barzani’nin yeni görevinde ulusal birliğe, bölgesel barışa ve halklar lehine kalıcı bir istikrara katkılar sağlaması umut edildiği belirtildi. Halkların Demokratik Partisi(HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Kürdistan Bölgesi Başkanı seçilen Neçirvan Barzani’yi kutlayan bir mesaj yayımladı.

HDP Eş Başkanları’nın mesajında şu ifadelere yer verildi: Sayın Nêçîrvan Barzanî, Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı: Devralmış olduğunuz başkanlık görevinin ulusal birliğe, bölgesel barışa ve halklar lehine kalıcı bir istikrara katkılar sağlayacağı umuduyla başarılar diliyoruz. Şimdiye kadar Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nde Başbakanlık başta olmak üzere birçok görevde bulundunuz. Yeni görevinizde, iç ve dış sorunların çözümünde diyalog ve barışçıl yöntemlerin esas alınmasına katkı sunacağınıza inanıyoruz. HDP olarak, ülkemiz ve bölgemizdeki bütün siyasal, toplumsal ve yönetim krizlerinin barışçıl yöntemlerle, halk iradesiyle ve diyalogla çözülmesini temel ilke olarak benimsiyoruz. Bu amaçla yeni görevinizin Güney Kürdistan halkı başta olmak üzere bütün Kürtler için hayırlı sonuçlar doğurmasını temenni ediyoruz. Güney Kürdistan halkının özgürlük, demokrasi ve barış mücadelesini en içten duygularımızla selamlıyoruz.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.