HDP, Demirtaş ile arasına mesafe koymalı

Flaş

 HDP, Demirtaş ile arasına mesafe koymalı

21.06.2020 - 17:58

Güncelleme : 21.06.2020 - 17:58

Nupel yazarı Oktay Candemir, “HDP ne yapmalı” başlıklı yazısında, HDP’ye yönelik ‘hizaya getirme’ söylemlerine tepki gösterdi. Candemir, bu ve benzeri taleplere karşı, “HDP PKK ile arasına mesafe koymalı, HDP Barzani ile arasına mesafe koymalı, HDP Rojava Kürtleri ile arasına mesafe koymalı. Yetmez! Daha önceki Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile arasına mesafe koymalı (!) Partisinin tutuklanan belediye eş başkanlarıyla arasına mesafe koymalı(!)” ironisiyle yanıt verdi.

HDP’yi siyaset dışı bırakmaya çalışan yaklaşımların kullandığı argümanları ti’ye almayı sürdüren Candemir, yazısını şu ifadelerle sürdürdü: Deprem ile arasına mesafe koymalı ve tek bir depremzedeye yardım etmemeli, hatta yaşanan depremlerin sorumlusu HDP’dir ve depremi mutlaka kınamalı(!)

Bruce Lee, Cüneyt Arkın ve Erol Taş gibi şiddet uygulayan sanatçılar ile arasına mesafe koymalı(!)Toprakta karınca, suda balık, havada kuş ile arasına mesafe koymalı(!) HDP’liler halay, horon ve zeybek ile arasına mesafe koymalı(!)

Cibuti, Gine, Lihtenştayn, Moritanya gibi ülkeler ile Afyonkarahisar, Sakarya, Dumlupınar, Malaklar, Gebeşler, Dingiller ve Estağrufullah (Urfa) köyleri ile arasına mesafe koymalı (!) En çok oy aldığı Diyarbakır, Van gibi kentler ile arasına mesafe koymalı.

Zaten HDP’li vekiller bu illere herhangi bir etkinliğe katılmak için geldiğinde halkla aralarına mesafe koymak için polisin gösterdiği çaba takdire şayan (!)

Bu da yetmez! Ona oy veren 6 milyon seçmenle de arasına mesafe koymalı (!)

Trakya’da Sülman, Gastomunuda Şaban, İç Anadolu’da yeşilbaşlı gövel ördek,  Kayseri’de gesi bağları, Adana’da Yenice Yolları ile arasına mutlaka mesafe koymak zorunda (!)

Eğer ki HDP bunlarla arasına mesafe koymazsa Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü tehdit altında demektir.

Müesses nizamın tesisi ve devletin bekası için HDP’nin herkesten uzak durması hayırlı olacaktır. Bunun sağlanması içinse behemehâl Şark Mesafe Planı, Takriri Mesafe Kanunu çıkarılacaktır.

HDP dünya gezegeni ile arasına mesafe koymalı (!)

Neredeyse ‘Git uzayda siyaset yap’ diyecekler.

HDP uzaya gitse ‘Yıldızlarla arana mesafe koy’ derler, vallahi de billahi de derler (!)

Ne yaparsan yap onların bu bahaneleri hiç bitmeyecek. İşin aslı HDP yok olsun istiyorlar.

İyisi mi HDP’nin onlarla arasına mesafe koyması. Asıl HDP, Mevcut partiler ve basın ile arasına mesafe koymalı, çünkü HDP onların muadili değil

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.