Hatay’daki Orman Yangınına İlişkin ‘Sabotaj’ Açıklaması

...

 Hatay’daki Orman Yangınına İlişkin ‘Sabotaj’ Açıklaması

11.10.2020 - 0:14

Güncelleme : 11.10.2020 - 0:14

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hatay’daki orman yangını sonrası gündeme gelen sabotaj iddialarına ilişkin, ‘Bununla ilgili orman teşkilatımızın da bazı kaygı ve şüpheleri var. Bazı görgü tanıkları olduğuna dair bazı söylemler var’ dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Hatay ve Kahramanmaraş’ta meydana gelen yangınlara ilişkin Yangın Yönetim Merkezi’nde açıklamada bulundu. Pakdemirli, toplamda 25 yangın çıktığını, bunların 9’unun zirai, 16’sının da orman yangını olduğunu belirterek, “Bu saat itibarıyla Kahramanmaraş Andırın ve Hatay yangını dışında aktif kontrol altına alınmamış yangın bulunmamaktadır” ifadesini kullandı.

Hatay’da saat 10.15 sıralarında başlayan yangının ardından aynı bölge yakınlarında 13.00 sularında ikinci bir yangın çıktığını kaydeden Pakdemirli, sabotaj iddialarına ilişkin, “Bununla ilgili orman teşkilatımızın da bazı kaygı ve şüpheleri var. Bizim şu anki işimiz yangını kontrol altına almak ve söndürmek. Bunla alakalı Hatay Valiliği çok yönlü soruşturmayı bir yandan sürdürüyor. Bazı görgü tanıkları olduğuna dair bazı söylemler var” dedi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.