Gözaltına alınan HDP’li İsimler hakkında mahkeme kararını verdi: Altan Tan ve Sırrı Süreyya…

Gözaltına alınan HDP’li İsimler hakkında mahkeme kararını verdi: Altan Tan ve Sırrı Süreyya...​

 Gözaltına alınan HDP’li İsimler hakkında mahkeme kararını verdi: Altan Tan ve Sırrı Süreyya…

02.10.2020 - 10:13

Güncelleme : 02.10.2020 - 10:13

Gözaltındaki siyasetçilerden Altan Tan, Gülfer Akkaya ve Sırrı Süreyya Önder adli kontrolle serbest bırakılırken, aralarında Kars Belediye Eş Başkanı Bilgen’in de olduğu HDP’li siyasetçiler tutuklandı.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan “Kobane soruşturması” kapsamında Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri ve eski milletvekillerine yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 20 siyasetçinin tutuklama talebiyle sevk edildiği mahkemedeki ifadeleri sona erdi.

Duruşmaya avukatların alınmaması üzerine polis bariyerinin arkasından gözaltındaki müvekkillerine seslenen avukatlar, “Duruşma salonun içine girmeyin, hukuksuz bir işlem yapıyorlar. Avukatlarınızı içeri almıyorlar” dedi. Avukatları duruşma salonuna almadan kararı okuyan mahkeme eski milletvekili Altan Tan, Sırrı Süreyya Önder ve HDP MYK üyesi Gülfer Akkaya’yı hakkında adli kontrolle serbest bırakırken, aralarında Kars Belediye Eş Başkanı Bilgen’in de olduğu 17 HDP yöneticisi tutuklandı

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.