Erdoğan’dan açıklama: İstanbul’a dair hesaplaşma hiç bitmedi

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OL

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul’un fethinin 566. yılı için düzenlenen programda konuştu. Erdoğan, “İstanbul’a dair hesaplaşma 566 yıldır hiç bitmedi. İstanbul’u kaybetmenin acısını 566 senedir içlerinden atamayanlar var.” ifadelerini kullandı. Konuşmadan satır başları şöyle: “İstanbul bundan tam 566 yıl önce fethedildi. 1453’e kadar kırılmayan İstanbul kilidini kırmak, 21 yaşında genç bir sultan olan İkinci Mehmed’e […]

 Erdoğan’dan açıklama: İstanbul’a dair hesaplaşma hiç bitmedi

29.05.2019 - 22:27

Güncelleme : 29.05.2019 - 22:28

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul’un fethinin 566. yılı için düzenlenen programda konuştu. Erdoğan, “İstanbul’a dair hesaplaşma 566 yıldır hiç bitmedi. İstanbul’u kaybetmenin acısını 566 senedir içlerinden atamayanlar var.” ifadelerini kullandı. Konuşmadan satır başları şöyle: “İstanbul bundan tam 566 yıl önce fethedildi. 1453’e kadar kırılmayan İstanbul kilidini kırmak, 21 yaşında genç bir sultan olan İkinci Mehmed’e nasip oldu.

İstanbul’a dair hesaplaşma tam 566 yıl hiç bitmedi, hiç eksilmedi. İstanbul’u kaybetmenin acısını tam 566 senedir içlerinden atamayanlar var. Bugün Batı dünyasında adeta bir veba gibi yayılan ırkçılık akımının temel motivasyonlarından biri megaloideası ve onu temsil eden İstanbul’dur. Bugün coğrafyamızı kan ve gözyaşına boğan DEAŞ’çı canilerin hedefi yine bu şehirdir. Yeni Zelandalı teröristin ‘Ayasofya’yı minarelerden kurtaracağız’ demesi asla tesadüf değildir. 566 yıl sönmeyen bir nefret ateşinin yansımasıdır. Gezi olayları sırasında bu şehrin duvarlarını ‘Zulüm 1453 yılda başladı’ diye kirletenler de aynı zihniyettir.” “İstanbul’a baktığında sadece rant gören, çıkar gören muhterislerin bu şehri yağmalamasının önüne geçtik, hayata geçirdiğimiz hizmetler ve yatırımlarla İstanbul’un çehresini değiştirdik.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.