Erdoğan isterse istifa ederim diyen isme Saraydan flaş yanıt

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OL

Erdoğan isterse istifa ederim diyen isme Saraydan flaş yanıt

 Erdoğan isterse istifa ederim diyen isme Saraydan flaş yanıt

20.07.2020 - 10:35

Güncelleme : 20.07.2020 - 10:36

15 Temmuz’daki hain darbe girişimiyle ilgili “Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş kişilere de sahip çıkmamız gerekiyor” sözleriyle tepki çeken ve daha sonra “Çok pişmanım. Cumhurbaşkanımız isterse istifa ederim” diyen Türk Tarih Kurumu Başkanı’na Cumhurbaşkanlığından yanıt geldi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türk Tarih Kurumu Başkanı Yaramış’ın darbecilere ilişkin açıklamasına tepki göstererek “Gevşekliğe sevk edecek açıklamaya herkes tepki gösterir. İstifa konusunda bir değerlendirme yok.” dedi.

NTV’deki Özel Röportaj programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış’ın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili açıklamalarının hatırlatılması üzerine, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Türk Tarih Kurumu Başkanı onunla ilgili dün ya da öbür gün bir açıklama yaptı. Kastettiğinin ya da söylediğinin biraz farklı yerlere çekildiğini söyledi. Tabii özellikle 15 Temmuz’un 4. seneidevriyesini andığımız bir günde, tekrar bu duyguların çok güçlü olduğu bir dönemde bu konuyu nasıl ele aldığımızın hassasiyetini de akılda tutmamız gerekiyor.

4 yıl değil, 40 yıl da geçse biz o gün yaşananları unutmayacağız. 251 şehidimizi ve gazilerimizi asla unutmayacağız. Zamana zaman burada ‘FETÖ’yle mücadelede bu bir zaaf mıdır?’ ya da ‘Farklı bir yöntem izlemeli mi?’ gibi değerlendirmelerin yapıldığını biliyoruz.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.