Erdoğan: Bizden kurtulmak istediler

Flaş

 Erdoğan: Bizden kurtulmak istediler

20.06.2020 - 19:20

Güncelleme : 20.06.2020 - 19:20

Marmara Üniversitesi Hastanesi Başkan Erdoğan’ın katılımıyla açıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan,”Türkiye, Avrupa’daki toplam kapasiteye yaklaşan yoğun bakım yatak sayısı, 1 milyon 100 bini bulan sağlık personeli sayısıyla bu sürecin altından başarıyla kalkmıştır.” dedi.

“KENDİ ÜLKESİNE HİSSİZ OLANLARA NE YAPSAK FAYDA ETMEZ” Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendi ülkesine – halkına, kör, sağır, lal ve hissiz olanlara ne yapsak fayda etmez.” ifadelerini kullandı. Erdoğan, “İnşallah bundan sonra da eser siyasetine, hizmet siyasetine kesintisiz devam edeceğiz.” dedi.

“DARBE GİRİŞİMİYLE DOĞRUDAN HAYATIMIZA KASTETTİLER” Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Darbe girişimiyle doğrudan hayatımıza kastettiler. Ekonomik tuzaklarla Türkiye’ye diz çöktürmek ve böylece bizden kurtulmak istediler.” diye konuştu. Erdoğan, “Bugün ufka umutla bakıyorsak son 18 yıldaki gayretlerimizin sayesindedir.” dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Demokrasi ve kalkınma mücadelemizde yeni bir döneme giriyoruz.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Salgın sürecinin ardından dünyada siyasi ve ekonomik ilişkilerin yeniden şekilleneceği açıkça görülüyor.” diye konuştu.Koronavirüs salgınıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Son günlerde vaka ve vefat sayılarında bir miktar artış gözleniyor.” dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye gelişmiş altyapısı, genç ve yetişmiş insan kaynağı, uzun süredir üzerinde titrediği hedefleri, istikrarlı ve kararlı yönetimiyle yeni döneme en hazırlıklı girecek ülkelerin başındadır.” dedi.

HASTANENİN ADI BELLİ OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hastanemize, Prof. Dr. Asaf Ataseven Hocamızın adını vermeyi kararlaştırdık.

BAKAN KOCA: SAĞLIKTA YENİ BİR ÇIĞIR AÇIYORUZ

Törende konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu ifadeleri kullandı:

“Salgın riski ortadan kalkmış değil. Normalleşme, mücadeleden geri adım atmak anlamına gelmemelidir. Tedbirlere uyarsak, tehdit ortadan kalkacak. Çok değerli insanlarımızı bizden alan salgını Allah’ın izniyle birlikte yeneceğiz. Şehir Hastanelerini birer birer devreye sokarak sağlıkta yeni bir çığır açıyoruz. Bu gibi projelerin ruhunda üç şey bir araya geliyor; vizyon, icra, hizmet ahlakı. Bu üç unsurun buluşması, tarihimizin en aydınlık devirlerinin ortak özelliğidir.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.