Davutoğlu: Çözüm süreci açıklaması Erdoğan’ın..

Flaş

 Davutoğlu: Çözüm süreci açıklaması Erdoğan’ın..

30.09.2020 - 2:05

Güncelleme : 30.09.2020 - 2:06

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Azerbaycan Büyükelçiliği’ne yaptığı destek ziyareti sırasında gazetecilerin çözüm süreci ve HDP’li siyasetçilerin gözaltına alınmasına yönelik açıklamalarda bulundu.
Davutoğlu, Kobane eylemlerinin yapıldığı 6-8 Ekim tarihinden sonra çözüm süreci kapsamında Dolmabahçe görüşmelerinin yapıldığının hatırlatılması üzerine, bu sürecin mimarının Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu söyledi. Ahmet Davutoğlu şunları söyledi:

‘SALT TERÖRLE MÜCADELE ÇERÇEVESİNDE ELE ALINAMAZ’

“Cumhurbaşkanı, Genel Başkanlığı, Başbakanlığı bana devrederken, o zaman bana iki emanetinden biri olarak çözüm sürecini sürdürme sorumluluğunu zikretti. Bu Erdoğan’ın bize devretmiş olduğu ve bir emanet olarak gördüğü bir süreçti. Diğer taraftan da kamu düzenini bozmak isteyen teröristlere karşı mücadele vardı. Şu unutulmasın, demokratik hukuk devleti kuralları içinde kamu düzenini bozan herkesle mücadele edilmiştir. Ve terörle mücadele talimatı da 23 Temmuz 2015’te tarafımdan terör örgütünün eylemleri kamu düzenini bozduğu için, polisimize askerimize yönelik saldırlar söz konusu olduğu için (verilmiştir). Hiç tereddüt edilmeden adımlar atılmıştır. Yürütülen bütün süreçler şeffaftır. Kamu düzenini bozan her türlü eyleme karşı gerekli tedbir alınır. Kamu düzenini bozan her türlü eylemlere karşı hareket edilirken hukuk devleti içinde hareket edilir ve hukuk hiçbir şekilde şu veya bu siyasi çıkar için araçsallaştırılamaz. Bugün ise 6 yıl bekletilerek bazı dosyaların açılması salt terörle mücadele çerçevesinde ele alınamaz.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.