Cumhurbaşkanlığı’ndan son dakika se-rt açıklama: Kesinlikle…

Altun konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Altun’un açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Ulusal bir televizyon programında, programa katılan bir yorumcu tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri’ni komuta eden generaller hakkında sarf edilen hakaretamiz ifadeler ziyadesiyle rahatsız edicidir. Bu ifadeleri kullanan kişinin Sayın Cumhurbaşkanımızın adını ağzını alarak bu sözleri sarf etmesi ise bir diğer talihsizliktir. Sayın Cumhurbaşkanımızın ülkemizi […]

 Cumhurbaşkanlığı’ndan son dakika se-rt açıklama: Kesinlikle…

03.06.2019 - 19:17

Güncelleme : 03.06.2019 - 19:20

Altun konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Altun’un açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Ulusal bir televizyon programında, programa katılan bir yorumcu tarafından Türk Silahlı Kuvvetleri’ni komuta eden generaller hakkında sarf edilen hakaretamiz ifadeler ziyadesiyle rahatsız edicidir. Bu ifadeleri kullanan kişinin Sayın Cumhurbaşkanımızın adını ağzını alarak bu sözleri sarf etmesi ise bir diğer talihsizliktir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ülkemizi te-rör örgütlerini kullanarak kuşatmak isteyenlere, ulusal güvenliğimizi teh-dit edenlere ve uluslararası haklarımızdan mahrum bırakmaya çalışanlara karşı ‘en büyük gücümüz’ olarak nitelendirdiği kahraman ordumuza yönelik içeriden yahut dışarıdan yapılacak herhangi bir saldırıyı mazur göremeyiz. 15 Temmuz sonrasında içerisine sızan ha-inlerden temizlenmekte olan ordumuz bugün Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de ve İstiklal Harbinde nasıl bir ruh haline sahipse aynı ruhla mücadele vermekte te-rörü kaynağında kurutmakta, dosta güven vermekte, düşmana korku salmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri erinden generaline kadar her kademedeki mensubuyla demokratik hukuk sistemi içerisinde devletimizin ve milletimizin emrinde görev yapmaktadır. Kahraman Mehmetçiğimizin yurt içinde ve sınır ötesinde her türden te-röre karşı fedakarca mücadele yürüttüğü, milletimizin birliği, devletimizin bekası için üstün gayret sarf ettiği bir dönemde Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza yönelik bu tahr-ipkar ifadeleri en se-rt şekilde kınıyoruz.”

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.