Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kürtlere HDP çağrısı

Devamını Oku

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kürtlere HDP çağrısı

15.01.2019 - 15:18

Güncelleme : 15.01.2019 - 15:18

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşuyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fırat’ın doğusuna yönelik olası askeri harekat için “Barış lafla olmaz, icraatla olur. Sırada Münbiç ve Fırat’ın doğusundaki terör unsurları ve daha aşağılardaki DEAŞ artıkları var” dedi, ancak daha önceki konuşmalarında olduğu gibi zaman belirtmekten kaçındı.

Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları:”Bir süredir gündemimizde yer alan konular arasındaki Suriye hakkında önemli kazanımlar elde ediyoruz. Bu meselenin üzerine kararlılıkla gitmek zorundayız. Tüm dünyaya sesleniyoruz. İzmir’e gelen tüm bu mülteciler içerisinde sadece Suriye değil başak yerlerden de gelenler var, ta Saddam Hüseyin döneminden beri Arapları, Ezidileri ülkemizde misafir ettik mi? Ettik. 500 bine yakın mülteciyi misafir ettik. Araplar ağırlıklı olmak üzere Kobani’den 300 bine yakın Kürt kardeşimizi ülkemizde misafir ettik. Biz teröristlere kapılarımızı kapattık. Onarlı bu ülkede asla barındırmayacağız

Bunu herkesin bilmesi, kabullenmesi lazım. Biz terörle el ele gezemeyiz. Onun için PKK, DEAŞ asla bize sokulamaz. Buna çukurlarda ülkemizde o çukurlara nasıl gömdüysek sınırlarımız dışında da onları çukura gömeriz. “Sınırda Münbiç ve Fırat’ın doğusundaki terör unsurları ile DEAŞ artıkları bulunuyor. Trump’ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar hakkında “Mesajlar beni ve arkadaşlarımı üzdü” şeklinde konuşan Recep Tayyip Erdoğan, “Trump’la tarihi öneme sahip anlayış birliğine vardığımıza inanıyorum” dedi. Grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, “Bölgedeki koalisyon güçleri de sürece dahil olabilir” şeklinde açıklama yaptı. Trump’la tarihi öneme sahip anlayış birliğine vardığımıza inanıyorum. diyen Erdoğan, “Kürt kardeşlerimize sesleniyorum. Bu oyuna gelmeyin. PKK’nın desteğindeki terörden beslenen siyasi partilere, yandaşlarına oylarınızı vererek zayi etmeyin” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.