Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş yeni yargı paketi açıklaması

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş yeni yargı paketi açıklaması

 Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan flaş yeni yargı paketi açıklaması

20.05.2020 - 15:41

Güncelleme : 20.05.2020 - 15:41

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “23. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni”ne video konferansla katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, “Yargı Reformu Stratejisi kapsamında standartları yükseltmenin gayreti içindeyiz. İnşallah Meclis’in yeni yasama döneminde yeni reform (yargı) paketleriyle milletimizin huzurunda olacağız.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “23. Dönem Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni”ne video konferansla katıldı.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “Hakim ve savcının asıl murakıbı kendi vicdanıdır. Mahkeme salonlarında ve adliye binalarında yazan ‘Adalet mülkün temelidir’ sözü daima rehberiniz olmalıdır.” dedi.

Hakim ve savcılara seslenen Erdoğan, “Vicdanınızı ve imzanızı, Allah korkusu ve kanunlar dışında asla hiçbir kimsenin, hiçbir gücün emrine vermemenizi istiyorum.” dedi.

YENİ REFORM PAKETİ YOLDA

Erdoğan, “İnşallah Meclisin yeni yasama döneminde yeni reform (yargı) paketleriyle milletimizin huzurunda olacağız.” diye konuştu. (AA)

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.