Çavuşoğlu’dan: CHP ve HDP Açıklaması HDP’lilerin yüzünede söyledim!

FLAŞ

 Çavuşoğlu’dan: CHP ve HDP Açıklaması HDP’lilerin yüzünede söyledim!

11.02.2019 - 20:46

Güncelleme : 11.02.2019 - 20:47

Haber Merkezi- Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Mecliste, bütçe konuşmalarında da söyledim. HDP’lilerin yüzüne de söyledim: ‘Siz PKK, izin vermezse selam bile veremezsiniz. Siz PKK’nın kontrolünde siyasetçilersiniz’. Benim söylememe gerek var mı? ‘Sırtımızı Kandil’e dayadık.’, demediler mi?” dedi Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Manavgat Seçim Ofisi’nin açılışına katıldı Burada yaptığı konuşmada Çavuşoğlu, 31 Mart’taki seçimin farklı bir seçim olacağını, sadece ittifaklar seçimi değil milletin duyguları anlamında da farklı bir seçim olacağını söyledi.

“Biz Atatürk’ün vizyonlarını benimsiyoruz” diyen Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:Cumhuriyeti kurduktan sonraki hedeflerine ulaşmak için, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için çalışıyoruz. Biz kime karşıyız biliyor musunuz? Hiçbir şey yapmadan yatan, gezen ve Atatürk’ten geçinen asalaklara karşıyız. Bu tiplere karşıyız. Bizlere Atatürk düşmanı diyorlar. Ben niye Atatürk düşmanı olayım. Senin vizyonsuzluğunu, tembelliğini eleştiriyorum diye mi? Atatürk senin tekelinde mi? Zaten Atatürk’e en çok bunlar zarar veriyor. Atatürk’ten geçinen bu tür asalaklar.”

31 Mart seçimleri için kurulan ittifaklara dikkati çeken Çavuşoğlu, şöyle devam etti:Seçime kim kimlerle, omuz omuza, el ele yürüyor, farkında mısınız? CHP kimle ittifak kurdu? CHP, kimin güdümünde? HDP, kimin kuklası? Mecliste, bütçe konuşmalarında da söyledim. HDP’lilerin yüzüne de söyledim: ‘Siz PKK izin vermezse selam bile veremezsiniz.Siz PKK’nım kontrolünde siyasetçilersiniz’. Benim söylememe gerek var mı? ‘Sırtımızı Kandil’e dayadık.’ demediler mi? Nasıl o sırtlarını dayadıkları PKK’lıları, teröristleri inlerine, çukurlarına gömüyorsak, bu millet de sandıkta bunlarla ittifak yapanları inşallah gömecek.

Daha Hakkari’de Türk bayrağını dahi dalgalandıramayan bu basiretsizler, dünyanın her yerinde şanlı bayrağımızı dalgalandırabilirler mi? İşte bu tarafta zillet ittifakı var. Onların arkasında millet yok. Manavgat’ta CHP’ye gönül vermiş, oy vermiş, dürüstlüğünden, vatanseverliğinden şüphe etmediğimiz CHP’liler de görüyor gerçeği. Bizim ittifakımız kimle? Milletle, cumhurla, milliyetçi hareketle.”MHP ile sadece bir seçim birleşmesi yapmadıklarını belirten Çavuşoğlu, “Bu ittifak vatanın geleceği için kurulan ittifaktır. Türkiye’yi hedeflerine ulaştıracak ittifaktır” diye konuştu

Loading...
YORUMLAR
Bir Yorum Yapın