Buket Aydın, “AK Partili misiniz” sorusunu yanıtladı

...

 Buket Aydın, “AK Partili misiniz” sorusunu yanıtladı

09.09.2020 - 0:04

Güncelleme : 09.09.2020 - 0:04

Kanal D Ana Haber Bülteni sunuculuğundan istifa eden Buket Aydın, katıldığı TV programının sunucusu Okan Bayülgen’in “AK Partili misiniz” sorusuna, “Ben apolitik bir insanım diyim” dedi. Bayülgen’in uyası üzerine Aydın, “Apolitik olmayı tercih ediyorum. Ben bir gazeteci olarak herhangi bir partili olamam. Olmamalıyım” ifadesini kullandı. Aydın, tv100’de yayınlanan Okan Bayülgen’in Nokta programına konuk oldu. Kendisinin AKP’li olmakla ‘suçlandığını’ söyleyen Aydın, Bayülgen’in, “Buket Aydın AK Partili mi” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Ben apolitik bir insanım diyim. Apolitik olmayı tercih ediyorum. Ben bir gazeteci olarak herhangi bir partili olamam. Olmamalıyım. Diyorlar ya Buket Aydın AK Partili, o yüzden böyle. Ben AK Partili olsam diyelim, muhalefetin en önemli partisinin Genel Başkanı’na terbiyesizlik edemem, nokta.”  

“Kanal D’den neden istifa ettiniz?” sorusuna yanıtAydın, Bayülgen’in “Kanal D Ana Haber’den ayrılmanla ilgili istifa değil kovuldu haberleri çıktı. Kanal D’den neden istifa ettin?” sorusuna yanıt verdi.

Aydın, “Koronavirüs sürecinde içime dönme imkanı buldum ve baktım ki benim başarı olarak adlandırdığım şey aslında beni mutsuzluğa sürüklemiş durumda, bir türlü tatmin olamıyorum. Kimseye yaranamıyorum, sürekli üzülüyorum. Herkes benim çok hırslı olduğumu düşünüyor. Hırslı bir insan o koltuğu canı pahasına bırakmaz. Ben bu sektörde kimlerinden hangi koltukları bırakmamak için neler yaptığını çok iyi biliyorum” yanıtını verdi.

Buket Aydın, ‘Hiç mobbing’e uğradınız mı?’ sorusuna da yanıt vererek “Çok büyük olmayan bir yaşta, çok önemli bir koltuğa oturmuş kadın olarak da bunun acısını ta içimde hissetmiş bir insanım. Kamuoyunun gözü önünde mobbing’e uğradım ben” yanıtını verdi.

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.