Belediye Başkan Yardımcısına saldırı

Belediye Başkan Yardımcısına saldırı

 Belediye Başkan Yardımcısına saldırı

16.12.2020 - 11:41

Güncelleme : 16.12.2020 - 11:41

Muğla Bodrum, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nde Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz bıçaklı saldırı girişimine uğradı.Saldırı girişimini belediye çalışanı Kenan K.’nın gerçekleştirdiği belirtildi.

Saldırgan Kenan K.’nın eski hükümlü olduğu, 15 senedir belediyede çalıştığı, son olarak Fen İşleri Müdürlüğü’nden, Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne alındığı öğrenildi. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından Kenan K. gözaltına alındı. Başkan Yardımcısı Batmaz’ın sağlık durumunun iyi olduğu, elinde küçük sıyrıklar bulunduğu öğrenildi.

BELEDİYE BAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA: CANA KASIT SALDIRISIDIR

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras olayla ilgili şunları söyledi:

Bu tamamen cana kasıt saldırısıdır, orada kişi önemli değil çünkü oradaki bütün arkadaşlara saldırmış. Önder ve Emel arkadaşlarımız da var işin içerisinde. Bu adam bizim personelimiz. Veterinerlik işlerinde çalışıyor. Bizim başkan yardımcılarımızı suçlayarak sabah Sosyal İşlerde gelip saldırıda bulunuyor ve ölüm tehditleri ve gariz küfürler ediyor. Biz hemen başsavcımız ve emniyet güçlerimizle görüştük. Kendisini aldılar, bir taraftan da adli süreç devam ediyor. Başsavcımız da sağolsun konuya hemen dahil oldu.  Rapor alınacak. Ufak tefek çizikler dışında Allah’a şükür durumunda bir sıkıntı yok ama büyük bir faciadan döndük diyebilirim.

Görevlendirmesi Emel Başkan zamanında yapıldığı için Sosyal İşlerde bulunuyormuş. Orada kavga yaşanınca herkes dahil olmuş işin içine.  Biz gerekeni yapacağız. Cana gelen herhangi bir sıkıntı yok.

Bodrum Belediye Başkan yardımcıları Emel Çalakoğlu ve Önder Batmaz’ın sağlık durumlarının iyi olduğu ifade edildi.

Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.