Bakanlık duyurdu! 2 asker Yaşamını yitirdi, 1 asker yaralı

özgürbasın

 Bakanlık duyurdu! 2 asker Yaşamını yitirdi, 1 asker yaralı

02.12.2019 - 23:28

Güncelleme : 02.12.2019 - 23:28

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı ile Pençe-3 harekatı bölgesinde toplam 2 askerin, Yaşamını yitirdi bir askerin de yaralandığını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Barış Pınarı Harekatı Bölgesinde bir Yaşamını yitirdi, Irak kuzeyinde devam eden Pençe-3 harekâtında ise Yaşamını yitird, 1 yaralı olmak üzere toplam 2 askerin şehit olduğu bir askerin ise yaralı olarak kaldırıldığı hastanede tedavisine devam edildiği öğrenildi.

MSB’den yapılan açıklama: “Barış Pınarı Harekât Bölgesinde, 02 Aralık 2019 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı sonucunda bir kahraman silah arkadaşımız ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Meşru müdafaa hakkı çerçevesinde gerekli karşılık verilmiş, tespit edilen hedefler etkisiz hale getirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

data-matched-content-ui-type="image_stacked"