Ana sayfa Genel Güncel Bakan Gül: bu halk Kürt ve dindar diye dayak yedi

Bakan Gül: bu halk Kürt ve dindar diye dayak yedi

195
0
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, çeşitli programlar için geldiği Van'da, AK Parti belediye başkan adaylarının Tuşba, İpekyolu ve Edremit ilçelerindeki seçim bürolarının açılışını gerçekleştirdi. Bakan Gül, açılışların ardından esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla sohbet etti. ( Cemal Aşan - Anadolu Ajansı )

Türkiye Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Bölge halkı hem Kürt diye hem dindar diye dayak yedi. Bir sağdan dayak yedi, bir soldan dayak yedi. AK Parti ile özgürlüklerimize, haklarımıza daha güçlü kavuştu”dedi Abdulhamit Gül, Van’da AK Parti Tuşba Belediye Başkan adayı Salih Akman ve İpekyolu Belediye Başkan adayı Muhsin Aydın’ın seçim bürolarının ayrı ayrı açılışını gerçekleştirdi Açılışta yaptığı konuşmada Gül, ne zaman milletin başı dik olsa ne zaman millet sandıktan çıksa

karşısına hep vesayetçilerin, darbecilerin çıktığını söyledi.Ülkede AK Parti gelinceye kadar vatandaşların “Makbul vatandaş, makbul olmayan vatandaş” diye ikiye ayrıldığını ifade eden Gül, şöyle devam etti:Ötekileştiren siyaset ayrımını AK Parti, milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan geldi tarihin çöp tenekesine attı. Bu ülkede nerede doğarsa doğsun 82 milyon vatandaşın hepsi birinci sınıf vatandaştır. Erdoğan’a, AK Parti’ye karşı ittifak kuranların Türkiye diye bir derdi yok. Onlar kendi iktidarları sürsün, eski Türkiye gelsin istiyorlar. Bu ülkede kendi vatandaşını, hastane parası ödeyemediği için hastanede rehin eden tablo eski Türkiye tablosudur. Bir takım manipülasyonlarla Türkiye ekonomisini bozmaya çalışıyorlar.

Muhsin Aydın’ın seçim bürosunun açılışını gerçekleştiren, Gül, burada yaptığı konuşmada ise, ülkede, ret, inkar ve asimilasyon politikalarının olduğunu söyleyerek, ifadelerine şunlar ekledi:Bölge halkı hem Kürt diye hem dindar diye dayak yedi. Bir sağdan dayak yedi, bir soldan dayak yedi. AK Parti ile özgürlüklerimize, haklarımıza daha güçlü kavuştu. Herkes birinci sınıf vatandaş oldu. Bunu AK Parti, Recep Tayyip Erdoğan getirdi bu ülkeye. Bu ülkenin yöneticileri memurların maaşlarını ödeyebilmek için ülke ülke geziyordu. Kalan sorunları da yine biz çözeceğiz. AK Parti birliğin teminatıdır. ‘AK Parti gitsin’den başka derdi olmayanlara 31 Mart’ta gereken cevap verilecek.”

“Yunus Emre de Fekiye Teyran da Ahmed-i Hani de Hacı Bektaş-ı Veli, Hacı Bayram-ı Veli de bizim dedik, Mela Ahmedi Ciziri de bizim dedik. Kürt’ü de Türk’ü de bu ülkenin birinci sınıf vatandaşı dedik. Ben bu ülkede küçüklükten beri Kürtçe ninnilerle büyüdüm” diyen Gül, şunları kaydetti:Sen bu dili mahkemede kullandığında, savunma yaptığında ‘bilinmeyen bir dil’ diyor. Sen bilmiyor olabilirsin ama bin yıldır Selahaddin Eyyubi buradaydı, Ahmedi Hani de buradaydı. AK Parti bu yasakçı anlayışa son verdi. Kürtçe ninnilerle büyümüş bir nesle sen kalkıp ‘bilinmeyen bir dil’ diyemezsin. Yasaklayamazsın, engelleyemezsin, Selahaddin Eyyubi ile Alpaslan kardeşliğini asla ama asla ortadan kaldıramazsın. Biz etle tırnak gibiyiz bizi kimse birbirimizden ayıramaz.”

Bir Cevap Yazın