Bahçeli bırakıyor mu? MHP’de kurultay öncesi flaş iddia

Bahçeli bırakıyor mu? MHP’de kurultay öncesi flaş iddia

 Bahçeli bırakıyor mu? MHP’de kurultay öncesi flaş iddia

25.06.2020 - 1:47

Güncelleme : 25.06.2020 - 1:54

Milliyetçi Hareket Partisi’nde 13. Olağan Büyük Kurultay öncesi kulislerden flaş Bahçeli iddiası konuşuluyor. Bahçeli, 23 yıldır MHP Genel Başkanlığını yürütüyor. Bahçeli bırakıyor mu? MHP’de kurultay süreci başlıyor. Ankara’da MHP kulisleri kongre öncesi kaynamaya başladı. Milliyetçi Hareket Partisinde (MHP), 14 Mart 2021’de yapılacak 13. Olağan Büyük Kurultay için süreç başlıyor.

Geçirdiği ameliyat ve yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin koltuğunu bırakabileceği iddiaları da kulislerde konuşulanlar arasında. Medyafaresi.com’un derlediği habere göre; Milliyetçi Hareket Partisinde (MHP), 14 Mart 2021’de yapılacak 13. Olağan Büyük Kurultay için süreç başlıyor. MHP Merkez Yönetim Kurulu’nun aldığı kararla kurultay takvimi başladı. Buna göre MHP’de 13. Olağan Büyük Kurultay, 14 Mart 2021’de yapılacak.

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Başkanlık Divanı’nda il ilçe kurultaylarının başlatılması için talimat verdi.Kongreler ağustos ayında başlayacak, kasım ayında tamamlanacak. Koronavirüs salgını nedeniyle kongrelerin yapılacağı yer ve katılımcılar salgının seyrine göre şekillenecek.Her il ve ilçe kongresinden, belirlenen Başkanlık Divanı, MYK üyeleri ve milletvekilleri sorumlu olacak. Kongreler, parti yöneticilerinin gözetiminde gerçekleştirilecek.

Bahçeli bırakıyor mu?

Geçirdiği ameliyat ve yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin koltuğunu bırakabileceği iddiaları da kulislerde konuşulanlar arasında.Bu iddia şimdilik çok güçlü görünmüyor ama…

23 yıldır lider

23 yıldır MHP Genel Başkanlığını yürüten Devlet Bahçeli, 2004’de Ankara’da kalp ameliyatı geçirmiş ve tıkalı 4 damarı değiştirilmişti. Bahçeli’nin by-pass ameliyatından 12 yıl sonra ikinci defa kalp operasyonu geçirmişti. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçen sene de soğuk algınlığına bağlı üst solunum yolları enfeksiyonu şikayeti ile hastaneye kaldırılmıştı…

Bahçeli bırakıyor mu? MHP’de kurultay öncesi flaş iddia. OdaTV yazarı Sabahattin Önkibar, Bahçeli’nin ağlık sorunları yaşıadığı dönemde Devlet Bahçeli’nin veliahtı’nı açıklamıştı.

Adı, Bahçeli’nin veliahtı olarak geçen isim

OdaTV yazarı Sabahattin Önkibar, Bahçeli’nin ağlık sorunları yaşıadığı dönemde Devlet Bahçeli’nin veliahtı’nı açıklamıştı. OdaTV yazarı Sabahattin Önkibar MHP içindeki kulisleri anlatarak Devlet Bahçeli’nin yerine geçeceği iddia ediline kişiyi açıkladı. Önkibar, MHP’nin açıklamalarına da tepki olarak ”Siyasi parti önderlerinin hasta olması haberdir. Zira toplum ve yönetim üzerinde etkileri var…” ifadelerini kullandı.

Bahçeli’nin özel bursuyla okumuş… Peki, kim midir veliahdı?

Bahçeli’nin şahsi parasıyla burs verip üniversitede okuttuğu isimdir ki bunu MHP camiası biliyor. Dahası, MHP lideri onu iki dönemdir sürpriz şekilde İstanbul listelerinin başlarına koyarak milletvekili olmasını sağladı.

Adı: 1976 doğumlu İzzet Ulvi Yönder’dir.Bir ara ülkücü sosyal medya’da çeşitli konularda hedefe oturtulan İzzet Ulvi Yönter’in Bahçelinin veliahdı olduğu MHP içinde birkaç yıldır herkesin dilinde.Bahçeli çekilir mi, Yönter ismi veliaht olarak tutar mı bilmeyiz lakin ülkücü kamuoyunda konuşulanlar bunlar. (Kaynak: ABC Gazetesi)

YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.