Arınç’tan Davutoğlu yorumu: Affetmeyeceğim…

ÇOK SER SÖZLER

 Arınç’tan Davutoğlu yorumu: Affetmeyeceğim…

22.02.2019 - 20:46

Güncelleme : 22.02.2019 - 20:46
t>

Siyasete 1969’da Milli Nizam Partisiyle başlayıp 2015’te AKP ile noktalayan eski Başbakan Yardımcısı ve eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, şimdilerde ‘arabuluculuk’ ve ‘hukuk danışmanlığı’ işleriyle uğraşıyor Siyaset macerasını “Aktif siyaseti bıraktım. Aslında siyaset de beni bıraktı” sözleriyle özetleyen Arınç, 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun yeni parti kurma hazırlığı içeresinde olduklarına ilişkin iddiaları değerlendirirken yeniden siyasete dönmek isteyen eski AKP’lilere bir uyarıda bulundu.

Şimdilerede ‘arabuluculuk’ işi yaptığını söylese de uyrasısında arabuluculuk niteliği kullanmayan Bülent Arınç, “Affetmeyeceğim bir tek şey var; AK Parti’nin karşısında bir başka parti kurup, onunla AK Parti ile mücadele etmeye yeltenmeleri” dese de asıl dikkati, “Genel Başkana bağlı olmaktan başka seçeneğim yok” mesajı çekti.

‘AKP İLE MÜCADELE ETMEYE YELTENMELERİ AFFEDİLECEK BİR ŞEY DEĞİL’Affetmeyeceğim bir tek şey var; AK Parti’nin karşısında bir başka parti kurup da, onunla AK Parti ile mücadele etmeye yeltenmeleri affedilecek bir şey değildir. Ama ayrılmıştır, AK Parti’ye olan küskünlüğü oluşmuştur. Ama kendi değerini muhafaza etmiştir, buna saygı duymalı. Ve onların AK Parti ile bütünleşmesini temin edecek tedbirler alınmalıdır. Benim, bu yaşımdan sonra artık bana bu şerefleri bahşeden partiye ve Genel Başkana bağlı olmaktan başka bir seçeneğim yok ve bunu da şerefle taşıyacağım” dedi.

‘HERKESE KUCAK AÇILMASINI ARZU EDİYORUM’AKP’den kopan isimlerin yeni bir parti kuracaklarına ihtimal vermediğini belirten Arınç, trollerden şikayet etti:Bugün bunlar çok yazılıp konuşuluyor. Ben AK Partiliyim ve AK Partili olmaya devam edeceğim. Ben onların içerisinde bulunduğu şartları çok iyi bilen ve onların hukukunu gözetmeye çok gayret eden bir insanım. Onların yaşadıklarını Türkiye’de başkaları yaşasaydı daha farklı tepkiler verirlerdi. Ben herkesin hem özel hayatına, hem kişiliğine saygı duyulmasını istiyorum. Bu partide en küçük hizmeti yapmış olandan en büyük hizmetleri yapmış olanlara kadar, reddedilmeden, üstü kapatılmadan, trollerin ağzında parçalanmaya götürülmeden herkese kucak açılması ve onlara değer verilmesini arzu ediyorum. Bu yapılmazsa bu dedikoduların arkası kesilmez. Herkes her şeyi söyler. Ben arkadaşlarımı seviyorum. Ben AK Parti’den kim ayrıldıysa arkasından ‘Oh oldu, ne iyi oldu da gittiler’ dememiş bir insanım.” (HABER MERKEZİ)

data-matched-content-ui-type="image_stacked"
YORUMLAR

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.