Ana sayfa Genel Güncel AKP’li vekil: AKP’nin yerel yönetimleri alması zor

AKP’li vekil: AKP’nin yerel yönetimleri alması zor

278
0

AKP Milletvekili İrfan Kartal, ‘’ 24 Haziran seçim sürecini beraber geçirdik. Bu vesileyle siyasete en hızlı bir şekilde başladık. Bugün aldığımız sonuç bizleri yeteri kadar sevindirmedi. Biz bunu Allah nasip ederse yemin törenine gidip geldikten sonra daha geniş daha etraflı bir şekilde değerlendirmemiz gerekecektir. Bu iş sadece bizimle olmuyor Sayın Cumhurbaşkanımızın başarısını dünya tarafından takdir edilen bir başarıdır.

Halen Adıyaman’ın bir köyünde yüzde doksan beş kabul görüyorsa bu büyük bir başarıdırSayın Cumhurbaşkanımızın göstermiş olduğu performansı hiçbir parti gösteremedi. AK Parti bile Sayın Cumhurbaşkanımızın performansını gösteremedi’’dedi.
KAYYUMLARA HESAP SORACAĞIZ: AKP Milletvekili İrfan Kartal, ‘’Maalesef yeteri karar çalışamadık, işte Özalp kaymakamının geçtiğimiz günkü durumu, Başkale Kaymakamının durumlarının duyumlarını aldığımız halde çok rahat rahat aleyhimizde çalıştıklarını söylemek isterim. Biz iktidar olmamıza rağmen onlar iktidar oldu ve onların dedikleri oldu. Bunların hepsinin hesabı yapılacak ve hepsinin hesabı sorulmalıdır. Eğer hesap sorulmasa zafer onlarındır, onlar kendilerini kazanmış kabul edeceklerdir. Ben sonuçtan iyiyi gittiğimize inanıyorum, bölgemizin genel sorunları, Türkiye’mizin genel sorunları ile birleştirildiği zaman bizlerin eksikleri nelerdir bunların değerlendirmesini yapmamız gerekmektedir. Önümüzde bir yerel seçim var. Hatta yerel seçimlerin daha öne alınması söz konusudur. Bu ortamda, bu şartlarda bizlerin Başkale’de, Özalp’ta, Saray’da bu oranlarla Belediye başkanlıklarını kazanmamız bir hayli zordur. Bizler bunun hesabını yemin ettikten sonra geldiğimizde parti başkanımız ile birlikte bunun değerlendirmesini çok iyi yapacağız’’dedi.

Bir Cevap Yazın